Division 3 Herrar Södra 2022/23

Södra

select
Grundserie Grundserie Matches

V38, 19-25 sept

2022-09-24 - 11:00

Forum Örkelljunga

2022-09-24 - 11:00

2022-09-24 - 11:00

Örkelljunga B

1 - 3

Kalmar


2022-09-24 - 11:00

1 - 3

Örkelljunga B

Kalmar

2022-09-24 - 12:00

Ungdomens hus, Jönköping

2022-09-24 - 12:00

2022-09-24 - 12:00

KFUM Jönköping B

3 - 0

Värnamo


2022-09-24 - 12:00

3 - 0

KFUM Jönköping B

Värnamo

2022-09-24 - 13:00

Forum Örkelljunga

2022-09-24 - 13:00

2022-09-24 - 13:00

Kalmar

3 - 2

Malmö B


2022-09-24 - 13:00

3 - 2

Kalmar

Malmö B

2022-09-24 - 14:00

Ungdomens hus, Jönköping

2022-09-24 - 14:00

2022-09-24 - 14:00

Värnamo

1 - 3

Engelholm B


2022-09-24 - 14:00

1 - 3

Värnamo

Engelholm B

2022-09-24 - 15:00

Forum Örkelljunga

2022-09-24 - 15:00

2022-09-24 - 15:00

Örkelljunga B

2 - 3

Malmö B


2022-09-24 - 15:00

2 - 3

Örkelljunga B

Malmö B

2022-09-24 - 16:00

Ungdomens hus, Jönköping

2022-09-24 - 16:00

2022-09-24 - 16:00

KFUM Jönköping B

3 - 1

Engelholm B


2022-09-24 - 16:00

3 - 1

KFUM Jönköping B

Engelholm B



V39, 26 sept-2 okt Arr: Eneryda

2022-10-02 - 11:00

Haganäshallen

2022-10-02 - 11:00

2022-10-02 - 11:00

Eneryda

3 - 0

Ljungby


2022-10-02 - 11:00

3 - 0

Eneryda

Ljungby

2022-10-02 - 13:00

Haganäshallen

2022-10-02 - 13:00

2022-10-02 - 13:00

Ljungby

3 - 0

Falkenberg C


2022-10-02 - 13:00

3 - 0

Ljungby

Falkenberg C

2022-10-02 - 15:00

Haganäshallen

2022-10-02 - 15:00

2022-10-02 - 15:00

Eneryda

3 - 0

Falkenberg C


2022-10-02 - 15:00

3 - 0

Eneryda

Falkenberg C



V40, 3-9 okt Arr: KFUM Kristianstad

2022-10-08 - 11:00

Liviushallen

2022-10-08 - 11:00

2022-10-08 - 11:00

KFUM Kristianstad

3 - 1

Engelholm B


2022-10-08 - 11:00

3 - 1

KFUM Kristianstad

Engelholm B

2022-10-08 - 13:00

Liviushallen

2022-10-08 - 13:00

2022-10-08 - 13:00

Örkelljunga B

3 - 2

Engelholm B


2022-10-08 - 13:00

3 - 2

Örkelljunga B

Engelholm B

2022-10-08 - 15:00

Liviushallen

2022-10-08 - 15:00

2022-10-08 - 15:00

KFUM Kristianstad

3 - 1

Örkelljunga B


2022-10-08 - 15:00

3 - 1

KFUM Kristianstad

Örkelljunga B



V42, 17-23 okt

2022-10-22 - 11:00

Nyhemshallen, Ängelholm

2022-10-22 - 11:00

2022-10-22 - 11:00

Engelholm B

2 - 3

Malmö B


2022-10-22 - 11:00

2 - 3

Engelholm B

Malmö B

2022-10-22 - 12:00

Trekantens sporthall

2022-10-22 - 12:00

2022-10-22 - 12:00

Kalmar

3 - 2

KFUM Kristianstad


2022-10-22 - 12:00

3 - 2

Kalmar

KFUM Kristianstad

2022-10-22 - 13:00

Nyhemshallen, Ängelholm

2022-10-22 - 13:00

2022-10-22 - 13:00

Malmö B

3 - 1

Eneryda


2022-10-22 - 13:00

3 - 1

Malmö B

Eneryda

2022-10-22 - 14:00

Trekantens sporthall

2022-10-22 - 14:00

2022-10-22 - 14:00

KFUM Kristianstad

3 - 0

KFUM Jönköping B


2022-10-22 - 14:00

3 - 0

KFUM Kristianstad

KFUM Jönköping B

2022-10-22 - 15:00

Nyhemshallen, Ängelholm

2022-10-22 - 15:00

2022-10-22 - 15:00

Engelholm B

0 - 3

Eneryda


2022-10-22 - 15:00

0 - 3

Engelholm B

Eneryda

2022-10-22 - 16:00

Trekantens sporthall

2022-10-22 - 16:00

2022-10-22 - 16:00

Kalmar

3 - 0

KFUM Jönköping B


2022-10-22 - 16:00

3 - 0

Kalmar

KFUM Jönköping B



V43, 24-30 okt Arr: Örkelljunga B

2022-10-29 - 13:00

Forum Örkelljunga

2022-10-29 - 13:00

2022-10-29 - 13:00

Örkelljunga B

3 - 0

Värnamo


2022-10-29 - 13:00

3 - 0

Örkelljunga B

Värnamo

2022-10-29 - 15:00

Forum Örkelljunga

2022-10-29 - 15:00

2022-10-29 - 15:00

Värnamo

0 - 3

Ljungby


2022-10-29 - 15:00

0 - 3

Värnamo

Ljungby

2022-10-29 - 17:00

Forum Örkelljunga

2022-10-29 - 17:00

2022-10-29 - 17:00

Örkelljunga B

0 - 3

Ljungby


2022-10-29 - 17:00

0 - 3

Örkelljunga B

Ljungby



V45, 7-13 nov Arr: Malmö B

2022-11-13 - 11:00

Limhamns sporthall, Limhamn

2022-11-13 - 11:00

2022-11-13 - 11:00

Malmö B

3 - 0

Ljungby


2022-11-13 - 11:00

3 - 0

Malmö B

Ljungby

2022-11-13 - 13:00

Limhamns sporthall, Limhamn

2022-11-13 - 13:00

2022-11-13 - 13:00

KFUM Jönköping B

1 - 3

Ljungby


2022-11-13 - 13:00

1 - 3

KFUM Jönköping B

Ljungby

2022-11-13 - 15:00

Limhamns sporthall, Limhamn

2022-11-13 - 15:00

2022-11-13 - 15:00

Malmö B

3 - 0

KFUM Jönköping B


2022-11-13 - 15:00

3 - 0

Malmö B

KFUM Jönköping B



V46, 14-20 nov

2022-11-20 - 10:00

Falkhallen

2022-11-20 - 10:00

2022-11-20 - 10:00

Falkenberg C

0 - 3

Örkelljunga B


2022-11-20 - 10:00

0 - 3

Falkenberg C

Örkelljunga B

2022-11-20 - 11:00

Tinas Ö

2022-11-20 - 11:00

2022-11-20 - 11:00

Värnamo

1 - 3

Eneryda


2022-11-20 - 11:00

1 - 3

Värnamo

Eneryda

2022-11-20 - 12:00

Falkhallen

2022-11-20 - 12:00

2022-11-20 - 12:00

Örkelljunga B

2 - 3

KFUM Jönköping B


2022-11-20 - 12:00

2 - 3

Örkelljunga B

KFUM Jönköping B

2022-11-20 - 13:00

Tinas Ö

2022-11-20 - 13:00

2022-11-20 - 13:00

KFUM Kristianstad

1 - 3

Eneryda


2022-11-20 - 13:00

1 - 3

KFUM Kristianstad

Eneryda

2022-11-20 - 14:00

Falkhallen

2022-11-20 - 14:00

2022-11-20 - 14:00

Falkenberg C

1 - 3

KFUM Jönköping B


2022-11-20 - 14:00

1 - 3

Falkenberg C

KFUM Jönköping B

2022-11-20 - 15:00

Tinas Ö

2022-11-20 - 15:00

2022-11-20 - 15:00

Värnamo

2 - 3

KFUM Kristianstad


2022-11-20 - 15:00

2 - 3

Värnamo

KFUM Kristianstad



V47, 21-27 nov

2022-11-26 - 10:30

Sunnerbohallen

2022-11-26 - 10:30

2022-11-26 - 10:30

Ljungby

3 - 0

Engelholm B


2022-11-26 - 10:30

3 - 0

Ljungby

Engelholm B

2022-11-26 - 11:00

Limhamns sporthall, Limhamn

2022-11-26 - 11:00

2022-11-26 - 11:00

Malmö B

3 - 0

KFUM Kristianstad


2022-11-26 - 11:00

3 - 0

Malmö B

KFUM Kristianstad

2022-11-26 - 13:00

Limhamns sporthall, Limhamn

2022-11-26 - 13:00

2022-11-26 - 13:00

KFUM Kristianstad

3 - 0

Falkenberg C


2022-11-26 - 13:00

3 - 0

KFUM Kristianstad

Falkenberg C

2022-11-26 - 13:00

Sunnerbohallen

2022-11-26 - 13:00

2022-11-26 - 13:00

Kalmar

3 - 0

Engelholm B


2022-11-26 - 13:00

3 - 0

Kalmar

Engelholm B

2022-11-26 - 15:00

Limhamns sporthall, Limhamn

2022-11-26 - 15:00

2022-11-26 - 15:00

Malmö B

3 - 2

Falkenberg C


2022-11-26 - 15:00

3 - 2

Malmö B

Falkenberg C

2022-11-26 - 15:00

Sunnerbohallen

2022-11-26 - 15:00

2022-11-26 - 15:00

Ljungby

0 - 3

Kalmar


2022-11-26 - 15:00

0 - 3

Ljungby

Kalmar



V48, 28 nov-4dec Arr: Eneryda

2022-12-03 - 11:00

Haganäshallen

2022-12-03 - 11:00

2022-12-03 - 11:00

Eneryda

-

Örkelljunga B


2022-12-03 - 11:00

-

Eneryda

Örkelljunga B

2022-12-03 - 13:00

Haganäshallen

2022-12-03 - 13:00

2022-12-03 - 13:00

KFUM Jönköping B

-

Örkelljunga B


2022-12-03 - 13:00

-

KFUM Jönköping B

Örkelljunga B

2022-12-03 - 15:00

Haganäshallen

2022-12-03 - 15:00

2022-12-03 - 15:00

Eneryda

-

KFUM Jönköping B


2022-12-03 - 15:00

-

Eneryda

KFUM Jönköping B



V49, 5-11 dec Arr: Kalmar

2022-12-11 - 11:00

Trekantens sporthall

2022-12-11 - 11:00

2022-12-11 - 11:00

Kalmar

-

Eneryda


2022-12-11 - 11:00

-

Kalmar

Eneryda

2022-12-11 - 13:00

Trekantens sporthall

2022-12-11 - 13:00

2022-12-11 - 13:00

Eneryda

-

Engelholm B


2022-12-11 - 13:00

-

Eneryda

Engelholm B

2022-12-11 - 15:00

Trekantens sporthall

2022-12-11 - 15:00

2022-12-11 - 15:00

Kalmar

-

Engelholm B


2022-12-11 - 15:00

-

Kalmar

Engelholm B



V50, 12-18 dec

2022-12-17 - 11:00

Sunnerbohallen

2022-12-17 - 11:00

2022-12-17 - 11:00

Ljungby

-

Värnamo


2022-12-17 - 11:00

-

Ljungby

Värnamo

2022-12-17 - 12:00

Villanskolan

2022-12-17 - 12:00

2022-12-17 - 12:00

Engelholm B

-

KFUM Jönköping B


2022-12-17 - 12:00

-

Engelholm B

KFUM Jönköping B

2022-12-17 - 14:00

Sunnerbohallen

2022-12-17 - 14:00

2022-12-17 - 14:00

Ljungby

-

KFUM Kristianstad


2022-12-17 - 14:00

-

Ljungby

KFUM Kristianstad

2022-12-18 - 11:00

Nyhemshallen, Ängelholm

2022-12-18 - 11:00

2022-12-18 - 11:00

Engelholm B

-

Örkelljunga B