Division 2 Damer Mellersta Södra 2022/23

Mellersta Södra

select
Grundserie Grundserie Matches

V38, 19-25 sept Arr: Ljungby

2022-09-24 - 10:30

Sunnerbohallen

2022-09-24 - 10:30

2022-09-24 - 10:30

Ljungby

3 - 2

Falkenberg


2022-09-24 - 10:30

3 - 2

Ljungby

Falkenberg

2022-09-24 - 13:00

Sunnerbohallen

2022-09-24 - 13:00

2022-09-24 - 13:00

Falkenberg

3 - 2

Gothia


2022-09-24 - 13:00

3 - 2

Falkenberg

Gothia

2022-09-24 - 15:00

Sunnerbohallen

2022-09-24 - 15:00

2022-09-24 - 15:00

Ljungby

3 - 0

Gothia


2022-09-24 - 15:00

3 - 0

Ljungby

Gothia



V38, 19-25 sept Arr: KFUM Jönköping B

2022-09-24 - 11:00

Månhallen

2022-09-24 - 11:00

2022-09-24 - 11:00

KFUM Jönköping B

3 - 0

Habo


2022-09-24 - 11:00

3 - 0

KFUM Jönköping B

Habo

2022-09-24 - 13:00

Månhallen

2022-09-24 - 13:00

2022-09-24 - 13:00

Värnamo B

2 - 3

Habo


2022-09-24 - 13:00

2 - 3

Värnamo B

Habo

2022-09-24 - 15:00

Månhallen

2022-09-24 - 15:00

2022-09-24 - 15:00

KFUM Jönköping B

3 - 2

Värnamo B


2022-09-24 - 15:00

3 - 2

KFUM Jönköping B

Värnamo B



V39, 26 sept-2 okt Arr: KFUM Jönköping B

2022-10-01 - 10:00

Ungdomens hus, Jönköping

2022-10-01 - 10:00

2022-10-01 - 10:00

KFUM Jönköping B

3 - 0

Värnamo B


2022-10-01 - 10:00

3 - 0

KFUM Jönköping B

Värnamo B

2022-10-01 - 12:00

Ungdomens hus, Jönköping

2022-10-01 - 12:00

2022-10-01 - 12:00

Gislaved B

3 - 0

Värnamo B


2022-10-01 - 12:00

3 - 0

Gislaved B

Värnamo B

2022-10-01 - 14:00

Ungdomens hus, Jönköping

2022-10-01 - 14:00

2022-10-01 - 14:00

KFUM Jönköping B

0 - 3

Gislaved B


2022-10-01 - 14:00

0 - 3

KFUM Jönköping B

Gislaved B



V39, 26 sept-2 okt Arr: Habo

2022-10-01 - 11:00

Habo sporthall

2022-10-01 - 11:00

2022-10-01 - 11:00

Habo

1 - 3

Göteborg C


2022-10-01 - 11:00

1 - 3

Habo

Göteborg C

2022-10-01 - 13:00

Habo sporthall

2022-10-01 - 13:00

2022-10-01 - 13:00

Göteborg C

3 - 2

Kalmar


2022-10-01 - 13:00

3 - 2

Göteborg C

Kalmar

2022-10-01 - 15:00

Habo sporthall

2022-10-01 - 15:00

2022-10-01 - 15:00

Habo

1 - 3

Kalmar


2022-10-01 - 15:00

1 - 3

Habo

Kalmar



V41, 10-16 okt Arr: Falkenberg

2022-10-16 - 10:00

Falkhallen

2022-10-16 - 10:00

2022-10-16 - 10:00

Falkenberg

3 - 1

Göteborg C


2022-10-16 - 10:00

3 - 1

Falkenberg

Göteborg C

2022-10-16 - 12:00

Falkhallen

2022-10-16 - 12:00

2022-10-16 - 12:00

Göteborg C

3 - 2

KFUM Jönköping B


2022-10-16 - 12:00

3 - 2

Göteborg C

KFUM Jönköping B

2022-10-16 - 14:00

Falkhallen

2022-10-16 - 14:00

2022-10-16 - 14:00

Falkenberg

3 - 0

KFUM Jönköping B


2022-10-16 - 14:00

3 - 0

Falkenberg

KFUM Jönköping B



V42, 17-23 okt Arr: Gislaved B

2022-10-23 - 11:00

Gisle sporthall

2022-10-23 - 11:00

2022-10-23 - 11:00

Gislaved B

3 - 1

Kalmar


2022-10-23 - 11:00

3 - 1

Gislaved B

Kalmar

2022-10-23 - 13:00

Gisle sporthall

2022-10-23 - 13:00

2022-10-23 - 13:00

Gothia

3 - 0

Kalmar


2022-10-23 - 13:00

3 - 0

Gothia

Kalmar

2022-10-23 - 15:00

Gisle sporthall

2022-10-23 - 15:00

2022-10-23 - 15:00

Gislaved B

3 - 1

Gothia


2022-10-23 - 15:00

3 - 1

Gislaved B

Gothia



V42, 17-23 okt Arr: Habo

2022-10-23 - 11:00

Habo sporthall

2022-10-23 - 11:00

2022-10-23 - 11:00

Habo

0 - 3

Ljungby


2022-10-23 - 11:00

0 - 3

Habo

Ljungby

2022-10-23 - 13:00

Habo sporthall

2022-10-23 - 13:00

2022-10-23 - 13:00

Värnamo B

0 - 3

Ljungby


2022-10-23 - 13:00

0 - 3

Värnamo B

Ljungby

2022-10-23 - 15:00

Habo sporthall

2022-10-23 - 15:00

2022-10-23 - 15:00

Habo

3 - 2

Värnamo B


2022-10-23 - 15:00

3 - 2

Habo

Värnamo B



V45, 7-13 nov Arr: Falkenberg

2022-11-13 - 10:00

Falkhallen

2022-11-13 - 10:00

2022-11-13 - 10:00

Falkenberg

3 - 1

Gislaved B

Johansson Tore

2022-11-13 - 10:00

3 - 1

Falkenberg

Gislaved B

2022-11-13 - 12:00

Falkhallen

2022-11-13 - 12:00

2022-11-13 - 12:00

Habo

0 - 3

Gislaved B

Johansson Tore

2022-11-13 - 12:00

0 - 3

Habo

Gislaved B

2022-11-13 - 14:00

Falkhallen

2022-11-13 - 14:00

2022-11-13 - 14:00

Falkenberg

3 - 0

Habo

Johansson Tore

2022-11-13 - 14:00

3 - 0

Falkenberg

Habo



V46, 14-20 nov Arr: Kalmar

2022-11-19 - 07:00

Kalmar VBK A

2022-11-19 - 07:00

2022-11-19 - 07:00

Kalmar

3 - 1

KFUM Jönköping B


2022-11-19 - 07:00

3 - 1

Kalmar

KFUM Jönköping B

2022-11-19 - 15:00

Kalmar VBK A

2022-11-19 - 15:00

2022-11-19 - 15:00

KFUM Jönköping B

0 - 3

Ljungby


2022-11-19 - 15:00

0 - 3

KFUM Jönköping B

Ljungby

2022-11-19 - 17:00

Kalmar VBK A

2022-11-19 - 17:00

2022-11-19 - 17:00

Kalmar

1 - 3

Ljungby


2022-11-19 - 17:00

1 - 3

Kalmar

Ljungby



V46, 14-20 nov Arr: Gothia

2022-11-20 - 12:00

Valhalla Sporthall A-hallen

2022-11-20 - 12:00

2022-11-20 - 12:00

Gothia

3 - 0

Värnamo B


2022-11-20 - 12:00

3 - 0

Gothia

Värnamo B

2022-11-20 - 14:00

Valhalla Sporthall A-hallen

2022-11-20 - 14:00

2022-11-20 - 14:00

Värnamo B

0 - 3

Göteborg C


2022-11-20 - 14:00

0 - 3

Värnamo B

Göteborg C

2022-11-20 - 16:00

Valhalla Sporthall A-hallen

2022-11-20 - 16:00

2022-11-20 - 16:00

Gothia

3 - 1

Göteborg C


2022-11-20 - 16:00

3 - 1

Gothia

Göteborg C



V48, 28 nov-4dec Arr: Värnamo B

2022-12-04 - 11:00

Tinas Ö

2022-12-04 - 11:00

2022-12-04 - 11:00

Värnamo B

1 - 3

Falkenberg


2022-12-04 - 11:00

1 - 3

Värnamo B

Falkenberg

2022-12-04 - 13:00

Tinas Ö

2022-12-04 - 13:00

2022-12-04 - 13:00

Falkenberg

1 - 3

Kalmar


2022-12-04 - 13:00

1 - 3

Falkenberg

Kalmar

2022-12-04 - 15:00

Tinas Ö

2022-12-04 - 15:00

2022-12-04 - 15:00

Värnamo B

1 - 3

Kalmar


2022-12-04 - 15:00

1 - 3

Värnamo B

Kalmar



V49, 5-11 dec Arr: Göteborg C

2022-12-10 - 14:30

Idrottshögskolan, Göteborg

2022-12-10 - 14:30

2022-12-10 - 14:30

Göteborg C

0 - 3

Gislaved B


2022-12-10 - 14:30

0 - 3

Göteborg C

Gislaved B

2022-12-10 - 16:30

Idrottshögskolan, Göteborg

2022-12-10 - 16:30

2022-12-10 - 16:30

Gislaved B

3 - 2

Ljungby


2022-12-10 - 16:30

3 - 2

Gislaved B

Ljungby

2022-12-10 - 18:30

Idrottshögskolan, Göteborg

2022-12-10 - 18:30

2022-12-10 - 18:30

Göteborg C

1 - 3

Ljungby


2022-12-10 - 18:30

1 - 3

Göteborg C

Ljungby



V49, 5-11 dec Arr: Gothia

2022-12-11 - 10:30

Lundbystrand 5

2022-12-11 - 10:30

2022-12-11 - 10:30

Gothia

3 - 0

KFUM Jönköping B


2022-12-11 - 10:30

3 - 0

Gothia

KFUM Jönköping B

2022-12-11 - 12:30

Lundbystrand 5

2022-12-11 - 12:30

2022-12-11 - 12:30

Habo

3 - 0

KFUM Jönköping B


2022-12-11 - 12:30

3 - 0

Habo

KFUM Jönköping B

2022-12-11 - 14:30

Lundbystrand 5

2022-12-11 - 14:30

2022-12-11 - 14:30

Gothia

3 - 0

Habo


2022-12-11 - 14:30

3 - 0

Gothia

Habo



V2, 9-15 jan Arr: Gothia

2023-04-02 - 10:30

Lundbystrand 5

2023-04-02 - 10:30

2023-04-02 - 10:30

Gothia

-

Falkenberg


2023-04-02 - 10:30

-

Gothia

Falkenberg

2023-04-02 - 12:30

Lundbystrand 5

2023-04-02 - 12:30

2023-04-02 - 12:30

Falkenberg

-

KFUM Jönköping B


2023-04-02 - 12:30

-

Falkenberg

KFUM Jönköping B

2023-04-02 - 14:30

Lundbystrand 5

2023-04-02 - 14:30

2023-04-02 - 14:30

Gothia

-

KFUM Jönköping B


2023-04-02 - 14:30

-

Gothia

KFUM Jönköping B



V2, 9-15 jan Arr: Gislaved B

2023-01-15 - 11:00

Gisle sporthall

2023-01-15 - 11:00

2023-01-15 - 11:00

Gislaved B

3 - 1

Habo


2023-01-15 - 11:00

3 - 1

Gislaved B

Habo

2023-01-15 - 13:00

Gisle sporthall

2023-01-15 - 13:00

2023-01-15 - 13:00

Ljungby

3 - 0

Habo


2023-01-15 - 13:00

3 - 0

Ljungby

Habo

2023-01-15 - 15:00

Gisle sporthall

2023-01-15 - 15:00

2023-01-15 - 15:00

Gislaved B

1 - 3

Ljungby


2023-01-15 - 15:00

1 - 3

Gislaved B

Ljungby



V3, 16-22 jan Arr: Värnamo B