Junior-SM 2018/19 Damer


Lidingö


Engelholm

 
 

Habo

Junior-SM Damer 2018/19 Junior-SM Damer 2018/19 Standing
LagPoängMatcherSetPoängResultatSetkvotPoängkvotBestraffning
  SpeladeVunnaFörloradeVunnaFörloradeVunnaFörlorade3-03-13-22-31-30-3   

Lidingö

2

1

1

0

3

2

107

100

0

0

1

0

0

0

1,50

1,070

-

Engelholm

1

1

0

1

2

3

100

107

0

0

0

1

0

0

0,67

0,935

-

Habo

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

Ymer

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

Iksu

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

Kronan

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

Lindesberg

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

Malmö

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

Norsjö

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

Sollentuna

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

Värnamo

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

Västerås

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-




Junior-SM Damer 2018/19 Junior-SM Damer 2018/19 Standing Results Breakdown

Resultat

Junior-SM Damer 2018/19

Gästande lag

Engelho

Habo

Iksu

Kronan

Lidingö

Lindesb

Malmö

Norsjö

Sollent

Värnamo

Västerå

Ymer

Hemmalag

Engelholm (Engelho)

2 - 0

2 - 0

2 - 3

Habo (Habo)

2 - 0

0 - 2

2 - 1

Iksu (Iksu)

2 - 0

2 - 0

2 - 0

Kronan (Kronan )

1 - 2

2 - 0

Lidingö (Lidingö)

2 - 0

2 - 0

Lindesberg (Lindesb)

0 - 2

0 - 2


0 - 2

2 - 0

Malmö (Malmö)

0 - 2

Norsjö (Norsjö )

2 - 0

0 - 2

2 - 0


2 - 0

Sollentuna (Sollent)

0 - 2

2 - 1

2 - 0

Värnamo (Värnamo)

2 - 1

2 - 0

Västerås (Västerå)

0 - 2

0 - 2

Ymer (Ymer)

0 - 2

0 - 2

0 - 2

bästa poängplockare(poäng / set)

#0

HannaHellvig 5(45/9)

#10

LowisaNilsson 4,75(19/4)

#8

MatildaEkholm 4,67(42/9)

#0

IsabelleReffel 4,62(37/8)

#15

SandraAbrahamsson 4,2(21/5)

bästa servare(serveess / set)

#1

VendelaGranberg 2(2/1)

#8

LouiseDickman 1,67(5/3)

#8

SigneÅberg 1,25(10/8)

#13

TheaLarsson 1(1/1)

#18

HeddaVigren 1(1/1)

bästa blockare(vinnande block / set)

#12

MariaÅkerström 1,33(8/6)

#18

HeddaVigren 1(1/1)

#0

JuliaArndorw 1(1/1)

#4

EmmaSandvall 1(1/1)

#24

LineAndersson 1(2/2)

bästa poängplockare(poäng)

#10

FilippaBrink 32

#0

CeciliaMalm 26

bästa servare(serveess)

#0

MajaHedén 6

bästa blockare(vinnande block)

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#4

CatarinaCooper 62 %(8/13)

#16

Rakel Nilsson 57 %(8/14)

#10

LowisaNilsson 54 %(13/24)

#7

Jovana Kisic 53 %(10/19)

#5

MathildaGranberg 44 %(19/43)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#10

LowisaNilsson 55 %(18/33)

#15

SandraAbrahamsson 50 %(15/30)

#0

MajaHedén 48 %(13/27)

#9

PaulinaLindberg 46 %(13/28)

#18

SofiaAndersson 46 %(12/26)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Åberg S.
(Iksu)
CENTER 2  
Abrahamsson S.
(Värnamo)
VÄNSTERSPIKER 1  
Malm C.
(Lidingö)

VÄNSTERSPIKER 2  
Brink F.
(Engelholm)
CENTER 1  
Juneholm K.
(Lindesberg)
PASSARE 1  
Stenman E.
(Norsjö VBK)
LIBERO 1  
J.K.
(Kronan)
  • LIBERO 2  
    Sjögren M.
    (Lindesberg)
  • PASSARE 2  
    Fransson L.
    (Norsjö VBK)
  • CENTER 3  
    Åkerström M.
    (Sollentuna)
  • CENTER 4  
    Andersson L.
    (Habo)
  • HÖGERSPIKER 2  
    P.W.
    (Kronan)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lergesjö I.
    (Ymer)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Hellvig H.
    (Lidingö)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Åberg S.
(Iksu)
CENTER 2  
Abrahamsson S.
(Värnamo)
VÄNSTERSPIKER 1  
Malm C.
(Lidingö)

VÄNSTERSPIKER 2  
Brink F.
(Engelholm)
CENTER 1  
Juneholm K.
(Lindesberg)
PASSARE 1  
Stenman E.
(Norsjö VBK)
LIBERO 1  
J.K.
(Kronan)
  • LIBERO 2  
    Sjögren M.
    (Lindesberg)
  • PASSARE 2  
    Fransson L.
    (Norsjö VBK)
  • CENTER 3  
    Åkerström M.
    (Sollentuna)
  • CENTER 4  
    Andersson L.
    (Habo)
  • HÖGERSPIKER 2  
    P.W.
    (Kronan)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lergesjö I.
    (Ymer)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Hellvig H.
    (Lidingö)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Åberg S.
(Iksu)
CENTER 2  
Abrahamsson S.
(Värnamo)
VÄNSTERSPIKER 1  
Malm C.
(Lidingö)

VÄNSTERSPIKER 2  
Brink F.
(Engelholm)
CENTER 1  
Juneholm K.
(Lindesberg)
PASSARE 1  
Stenman E.
(Norsjö VBK)
LIBERO 1  
J.K.
(Kronan)
LIBERO 2  
Sjögren M.
(Lindesberg)
PASSARE 2  
Fransson L.
(Norsjö VBK)
CENTER 3  
Åkerström M.
(Sollentuna)
VÄNSTERSPIKER 3  
Lergesjö I.
(Ymer)
CENTER 4  
Andersson L.
(Habo)
VÄNSTERSPIKER 4  
Hellvig H.
(Lidingö)
HÖGERSPIKER 2  
P.W.
(Kronan)