SM-slutspel Damer 2018/19


350 BLOCKPOÄNG

343

#10 Nolsjö
Anita

200 BLOCKPOÄNG

199

#16 Falck
Isabelle

200 ESS

199

#18 Green
Madelene

2500 TOTALPOÄNG

2492

#15 Kovacs de Lima
Daniele

150 SPELADE MATCHER

150

#8 Hellgren
Tilda

700 SPELADE SET

691

#15 Kovacs de Lima
Daniele

600 SPELADE SET

592

#10 Nolsjö
Anita

500 SPELADE SET

489

#18 Green
Madelene

500 VUNNA SET

500

#6 Sjöberg
Sofie

400 VUNNA SET

399

#1 Svensson
Martina

300 VUNNA SET

296

#5 Carlstedt
Mikaela

  • 2019-03-16 - 14:00

    Gislaved

    Svedala

    3 - 0

    25/11  25/22  25/18

  • 2019-03-16 - 15:00

    Örebro

    Lindesberg

    3 - 0

    25/18  25/13  25/18

  • 2019-03-17 - 16:00

    Engelholm

    Hylte/Halmstad

    3 - 0

    25/15  25/20  25/12

  • 2019-03-17 - 18:45

    Linköpings VC

    Sollentuna

    3 - 1

    19/25  25/20  25/11  25/16

  • 19:00 

    Svedala

    Gislaved

  • 2019-03-20 - 19:00

    Hylte/Halmstad

    Engelholm

  • 2019-03-20 - 19:00

    Sollentuna

    Linköpings VC

  • 2019-03-20 - 19:00

    Lindesberg

    Örebro

  • 2019-03-23 - 15:00

    Örebro

    Lindesberg

  • 2019-03-24 - 13:00

    Linköpings VC

    Sollentuna

  • 2019-03-24 - 14:00

    Gislaved

    Svedala

  • 2019-03-24 - 16:00

    Engelholm

    Hylte/Halmstad

  • 2019-03-26 - 19:00

    Sollentuna

    Linköpings VC

  • 2019-03-26 - 19:00

    Svedala

    Gislaved

    
2019-03-16 - 14:00

Gislaved

Svedala

3 - 0

25/11  25/22  25/18

2019-03-16 - 15:00

Örebro

Lindesberg

3 - 0

25/18  25/13  25/18

2019-03-17 - 16:00

Engelholm

Hylte/Halmstad

3 - 0

25/15  25/20  25/12

2019-03-17 - 18:45

Linköpings VC

Sollentuna

3 - 1

19/25  25/20  25/11  25/16

19:00 

Svedala

Gislaved

2019-03-20 - 19:00

Hylte/Halmstad

Engelholm

2019-03-20 - 19:00

Sollentuna

Linköpings VC

2019-03-20 - 19:00

Lindesberg

Örebro

2019-03-23 - 15:00

Örebro

Lindesberg

2019-03-24 - 13:00

Linköpings VC

Sollentuna

2019-03-24 - 14:00

Gislaved

Svedala

2019-03-24 - 16:00

Engelholm

Hylte/Halmstad

2019-03-26 - 19:00

Sollentuna

Linköpings VC

2019-03-26 - 19:00

Svedala

Gislaved

04 / mars 2019
Svenska Mästare
Damer
Här finner du samtliga Svenska Mästare från 1962 och framåt.

bästa poängplockare(poäng / set)

#7

TaraDaerden 6,33(19/3)

#15

Mary-KateMarshall 6(18/3)

#2

CarlyDe Hoog 5,67(17/3)

#6

JonaVigfúsdóttir 5,33(16/3)

#16

IsabelleFalck 5,25(21/4)

bästa servare(serveess / set)

#15

Mary-KateMarshall 1,67(5/3)

#13

IidaMurto 1(1/1)

#15

DianaLundvall 1(3/3)

#16

IsabelleFalck 0,75(3/4)

#5

Taylor AnnBrisebois 0,67(2/3)

bästa blockare(vinnande block / set)

#7

FrejaMorén 1,33(4/3)

#2

CarlyDe Hoog 1(3/3)

#11

MelinaMangs 1(3/3)

#16

IsabelleFalck 1(4/4)

bästa poängplockare(poäng)

#7

TaraDaerden 19

bästa servare(serveess)

bästa blockare(vinnande block)

#11

MelinaMangs 3

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#18

VerenaRizzoll 90 %(19/21)

#6

SofieSjöberg 81 %(13/16)

#10

BrookeSeaman 75 %(12/16)

#7

KarinWaser 62 %(8/13)

#14

IdaAndersson 60 %(6/10)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#8

AshlynMacGregor 72 %(13/18)

#7

TaraDaerden 46 %(17/37)

#2

CarlyDe Hoog 44 %(14/32)

#11

MelinaMangs 38 %(5/13)

#5

KarinEldh 38 %(8/21)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Falck I.
(Linköpings VC)
CENTER 2  
Morén F.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 1  
Marshall M.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Carpentier S.
(Engelholm)
CENTER 1  
Brisebois T.A.
(Engelholm)
PASSARE 1  
Benda G.
(Gislaved)
LIBERO 1  
Rizzoll V.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Sjöberg S.
    (Örebro )
  • PASSARE 2  
    Tomovic A.
    (Gislaved)
  • CENTER 3  
    Carlsson R.
    (Linköpings VC)
  • CENTER 4  
    Andersson L.
    (Örebro )
  • HÖGERSPIKER 2  
    Nordström V.
    (Sollentuna)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lundvall D.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Engblom H.
    (Svedala )

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Falck I.
(Linköpings VC)
CENTER 2  
Morén F.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 1  
Marshall M.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Carpentier S.
(Engelholm)
CENTER 1  
Brisebois T.A.
(Engelholm)
PASSARE 1  
Benda G.
(Gislaved)
LIBERO 1  
Rizzoll V.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Sjöberg S.
    (Örebro )
  • PASSARE 2  
    Tomovic A.
    (Gislaved)
  • CENTER 3  
    Carlsson R.
    (Linköpings VC)
  • CENTER 4  
    Andersson L.
    (Örebro )
  • HÖGERSPIKER 2  
    Nordström V.
    (Sollentuna)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lundvall D.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Engblom H.
    (Svedala )

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Falck I.
(Linköpings VC)
CENTER 2  
Morén F.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 1  
Marshall M.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Carpentier S.
(Engelholm)
CENTER 1  
Brisebois T.A.
(Engelholm)
PASSARE 1  
Benda G.
(Gislaved)
LIBERO 1  
Rizzoll V.
(Engelholm)
LIBERO 2  
Sjöberg S.
(Örebro )
PASSARE 2  
Tomovic A.
(Gislaved)
CENTER 3  
Carlsson R.
(Linköpings VC)
VÄNSTERSPIKER 3  
Lundvall D.
(Örebro )
CENTER 4  
Andersson L.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 4  
Engblom H.
(Svedala )
HÖGERSPIKER 2  
Nordström V.
(Sollentuna)