Play Off Herrar 2018/19


  Milestone - Tracker

500 BLOCKPOÄNG

493

#9 Nilsson
Wilhelm

300 BLOCKPOÄNG

294

#16 Ahremark
Jens

150 ESS

149

#5 Blomgren
Staffan

150 ESS

147

#5 Randén
Hampus

100 ESS

95

#16 Bishop Eriksson
Albin

4000 TOTALPOÄNG

3980

#17 Vilimas
Tomas

2000 TOTALPOÄNG

1990

#4 Mårtensson
Johan

250 SPELADE MATCHER

249

#4 Mårtensson
Johan

100 SPELADE MATCHER

100

#13 Engström
Sergej

100 SPELADE MATCHER

99

#11 Lindberg
Mattias

900 SPELADE SET

896

#11 Pettersson
Philip

900 SPELADE SET

889

#16 Bishop Eriksson
Albin

700 SPELADE SET

689

#5 Blomgren
Staffan

700 VUNNA SET

690

#4 Ahremark
Carl

400 VUNNA SET

390

#9 Nilsson
Wilhelm

  • 2019-02-16 - 15:30

    Sollentuna

    Linköpings VC

    3 - 1

    25/23  25/19  20/25  25/18

  • 2019-02-17 - 16:00

    Örkelljunga

    Falkenberg

    2 - 3

    25/21  19/25  25/15  20/25  12/15

  • 2019-02-24 - 16:00

    Linköpings VC

    Örkelljunga

  • 2019-02-24 - 17:00

    Falkenberg

    Hylte/Halmstad

    
2019-02-16 - 15:30

Sollentuna

Linköpings VC

3 - 1

25/23  25/19  20/25  25/18

2019-02-17 - 16:00

Örkelljunga

Falkenberg

2 - 3

25/21  19/25  25/15  20/25  12/15

2019-02-24 - 16:00

Linköpings VC

Örkelljunga

2019-02-24 - 17:00

Falkenberg

Hylte/Halmstad

bästa poängplockare(poäng / set)

#3

NicholasGoodell 5,2(26/5)

#17

TomasVilimas 5(50/10)

#9

JohanGruvaeus 4,88(39/8)

#6

MartinLarsson 4,75(19/4)

#1

DanielGruvaeus 4,5(36/8)

bästa servare(serveess / set)

#7

TeodorNilsson 1(3/3)

#10

PeterLundgren 0,6(6/10)

#9

JakobMolin 0,57(4/7)

#4

CarlAhremark 0,5(1/2)

#5

AndrewMcWilliam 0,5(2/4)

bästa blockare(vinnande block / set)

#11

LucasGustavsson 1,29(9/7)

#16

VladanCeremidzic 1,14(8/7)

#7

TeodorNilsson 1(3/3)

#16

JensAhremark 0,67(2/3)

#13

MichaelMichelau 0,62(5/8)

bästa poängplockare(poäng)

bästa servare(serveess)

#9

JakobMolin 4

bästa blockare(vinnande block)

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#5

StaffanBlomgren 75 %(30/40)

#7

JakobTegenrot 73 %(22/30)

#15

CarlLjung 68 %(25/37)

#4

JohanMårtensson 67 %(12/18)

#6

EdvinSvärd 67 %(24/36)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#3

NicholasGoodell 51 %(25/49)

#1

DanielGruvaeus 50 %(30/60)

#17

TomasVilimas 48 %(47/97)

#9

AdamBradbury 48 %(15/31)

#16

VladanCeremidzic 46 %(12/26)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Gruvaeus J.
(Falkenberg)
CENTER 2  
Ceremidzic V.
(Sollentuna)
VÄNSTERSPIKER 1  
Michelau M.
(Falkenberg)

VÄNSTERSPIKER 2  
Molin J.
(Sollentuna)
CENTER 1  
Nilsson T.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
von S.L.
(Örkelljunga)
LIBERO 1  
Blomgren S.
(Sollentuna)
  • LIBERO 2  
    Svärd E.
    (Falkenberg)
  • PASSARE 2  
    Holgersson F.
    (Hylte/Halmstad)
  • CENTER 3  
    Gustavsson L.
    (Falkenberg)
  • CENTER 4  
    Engström S.
    (Sollentuna)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Goodell N.
    (Hylte/Halmstad)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lundgren P.
    (Örkelljunga)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Gruvaeus D.
    (Falkenberg)

Tabell

Play Off

  

Poäng

Hylte/Halmstad

10

Falkenberg

7

Örkelljunga

6

Linköpings VC

6

Sollentuna

3

Tabell

Play Off

Play Off Herrar Play Off Herrar Standing
LagPoängMatcherSetPoängResultatSetkvotPoängkvotBestraffningPrevious Results
  SpeladeVunnaFörloradeVunnaFörloradeVunnaFörlorade3-03-13-22-31-30-3   SP3-03-13-22-31-30-3

Hylte/Halmstad

10

1

1

0

3

2

93

108

0

0

1

0

0

0

1,50

0,861

-

8

0

0

0

0

0

0

Falkenberg

7

2

2

0

6

2

176

153

1

0

1

0

0

0

3,00

1,150

-

2

0

0

0

0

0

0

Örkelljunga

6

2

0

2

4

6

209

194

0

0

0

2

0

0

0,67

1,077

-

4

0

0

0

0

0

0

Linköpings VC

6

1

0

1

1

3

85

95

0

0

0

0

1

0

0,33

0,895

-

6

0

0

0

0

0

0

Sollentuna

3

2

1

1

3

4

147

160

0

1

0

0

0

1

0,75

0,919

-

0

0

0

0

0

0

0




Play Off Herrar Play Off Herrar Standing Results Breakdown

Resultat

Play Off Herrar

Gästande lag

Fal

Hyl

Lin

Sol

Örk

Hemmalag

Falkenberg (Fal)

3 - 0

Hylte/Halmstad (Hyl)

3 - 2

Linköpings VC (Lin)

Sollentuna (Sol)

3 - 1

Örkelljunga (Örk)

2 - 3

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Gruvaeus J.
(Falkenberg)
CENTER 2  
Ceremidzic V.
(Sollentuna)
VÄNSTERSPIKER 1  
Michelau M.
(Falkenberg)

VÄNSTERSPIKER 2  
Molin J.
(Sollentuna)
CENTER 1  
Nilsson T.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
von S.L.
(Örkelljunga)
LIBERO 1  
Blomgren S.
(Sollentuna)
  • LIBERO 2  
    Svärd E.
    (Falkenberg)
  • PASSARE 2  
    Holgersson F.
    (Hylte/Halmstad)
  • CENTER 3  
    Gustavsson L.
    (Falkenberg)
  • CENTER 4  
    Engström S.
    (Sollentuna)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Goodell N.
    (Hylte/Halmstad)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lundgren P.
    (Örkelljunga)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Gruvaeus D.
    (Falkenberg)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Gruvaeus J.
(Falkenberg)
CENTER 2  
Ceremidzic V.
(Sollentuna)
VÄNSTERSPIKER 1  
Michelau M.
(Falkenberg)

VÄNSTERSPIKER 2  
Molin J.
(Sollentuna)
CENTER 1  
Nilsson T.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
von S.L.
(Örkelljunga)
LIBERO 1  
Blomgren S.
(Sollentuna)
LIBERO 2  
Svärd E.
(Falkenberg)
PASSARE 2  
Holgersson F.
(Hylte/Halmstad)
CENTER 3  
Gustavsson L.
(Falkenberg)
VÄNSTERSPIKER 3  
Lundgren P.
(Örkelljunga)
CENTER 4  
Engström S.
(Sollentuna)
VÄNSTERSPIKER 4  
Gruvaeus D.
(Falkenberg)
HÖGERSPIKER 2  
Goodell N.
(Hylte/Halmstad)