Play Off Damer 2018/19


Engelholm


Örebro

 
 

Lindesberg

Play Off Damer Play Off Damer Standing
LagPoängMatcherSetPoängResultatSetkvotPoängkvotBestraffningPrevious Results
  SpeladeVunnaFörloradeVunnaFörloradeVunnaFörlorade3-03-13-22-31-30-3   SP3-03-13-22-31-30-3

Engelholm

20

4

4

0

12

2

335

255

2

2

0

0

0

0

6,00

1,314

-

8

0

0

0

0

0

0

Örebro

14

4

3

1

9

6

322

292

1

1

1

0

0

1

1,50

1,103

-

6

0

0

0

0

0

0

Lindesberg

8

4

2

2

9

8

363

328

1

0

1

1

1

0

1,12

1,107

-

2

0

0

0

0

0

0

Hylte/Halmstad

7

4

1

3

7

11

341

395

0

0

1

1

2

0

0,64

0,863

-

4

0

0

0

0

0

0

Gislaved

1

4

0

4

2

12

238

329

0

0

0

1

0

3

0,17

0,723

-

0

0

0

0

0

0

0




Play Off Damer Play Off Damer Standing Results Breakdown

Resultat

Play Off Damer

Gästande lag

Eng

Gis

Hyl

Lin

Öre

Hemmalag

Engelholm (Eng)

3 - 1

3 - 0

Gislaved (Gis)

0 - 3

0 - 3

Hylte/Halmstad (Hyl)

3 - 2

2 - 3

Lindesberg (Lin)

1 - 3

3 - 0

Örebro (Öre)

3 - 1

3 - 2

1000 ANFALLSPOÄNG

971

#16 Falck
Isabelle

300 BLOCKPOÄNG

297

#9 Topic
Dalila-Lilly

150 ESS

149

#12 Turner
Whitney

2500 TOTALPOÄNG

2492

#15 Kovacs de Lima
Daniele

250 SPELADE MATCHER

247

#9 Tegenfalk
Josephine

100 SPELADE MATCHER

99

#2 Johansson
Emilia

150 VUNNA MATCHER

149

#7 Morén
Freja

700 SPELADE SET

691

#15 Kovacs de Lima
Daniele

300 VUNNA SET

296

#19 Carlstedt
Mikaela

300 VUNNA SET

294

#8 Rix
Stina

bästa poängplockare(poäng / set)

#9

SophieCarpentier 5,36(75/14)

#15

Mary-KateMarshall 5,07(71/14)

#2

CarlyDe Hoog 4,67(70/15)

#11

HannahTroutman 4,53(77/17)

#7

TaraDaerden 3,79(53/14)

bästa servare(serveess / set)

#15

Mary-KateMarshall 1(14/14)

#4

VilmaAndersson 0,71(10/14)

#12

LindaAndersson 0,6(9/15)

#16

JessicaLakatos 0,57(4/7)

#12

AlexandraPetkova 0,55(6/11)

bästa blockare(vinnande block / set)

#10

ElsaArrestad 1(9/9)

#5

Taylor AnnBrisebois 0,71(10/14)

#4

VilmaAndersson 0,64(9/14)

#9

Dalila-LillyTopic 0,62(8/13)

#12

LindaAndersson 0,6(9/15)

bästa poängplockare(poäng)

#15

JuliaTopor 55

bästa servare(serveess)

#15

JuliaTopor 8

bästa blockare(vinnande block)

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#7

TaraDaerden 65 %(36/55)

#16

JessicaLakatos 57 %(20/35)

#9

SophieCarpentier 57 %(26/46)

#18

VerenaRizzoll 55 %(46/83)

#15

DianaLundvall 53 %(42/79)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#13

IidaMurto 47 %(37/79)

#5

Taylor AnnBrisebois 43 %(20/47)

#9

SophieCarpentier 42 %(63/149)

#6

JonaVigfúsdóttir 42 %(41/98)

#10

ElsaArrestad 41 %(11/27)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Andersson N.
(Engelholm)
CENTER 2  
Brisebois T.A.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Marshall M.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Carpentier S.
(Engelholm)
CENTER 1  
Andersson L.
(Örebro )
PASSARE 1  
Andersson V.
(Engelholm)
LIBERO 1  
Rizzoll V.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Sjöberg S.
    (Örebro )
  • PASSARE 2  
    Silva C.
    (Hylte/Halmstad)
  • CENTER 3  
    Sundqvist L.
    (Lindesberg )
  • CENTER 4  
    MacGregor A.
    (Gislaved)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Grelowska K.
    (Lindesberg )
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Troutman H.
    (Lindesberg )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Topor J.
    (Lindesberg )

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Andersson N.
(Engelholm)
CENTER 2  
Brisebois T.A.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Marshall M.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Carpentier S.
(Engelholm)
CENTER 1  
Andersson L.
(Örebro )
PASSARE 1  
Andersson V.
(Engelholm)
LIBERO 1  
Rizzoll V.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Sjöberg S.
    (Örebro )
  • PASSARE 2  
    Silva C.
    (Hylte/Halmstad)
  • CENTER 3  
    Sundqvist L.
    (Lindesberg )
  • CENTER 4  
    MacGregor A.
    (Gislaved)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Grelowska K.
    (Lindesberg )
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Troutman H.
    (Lindesberg )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Topor J.
    (Lindesberg )

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Andersson N.
(Engelholm)
CENTER 2  
Brisebois T.A.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Marshall M.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Carpentier S.
(Engelholm)
CENTER 1  
Andersson L.
(Örebro )
PASSARE 1  
Andersson V.
(Engelholm)
LIBERO 1  
Rizzoll V.
(Engelholm)
LIBERO 2  
Sjöberg S.
(Örebro )
PASSARE 2  
Silva C.
(Hylte/Halmstad)
CENTER 3  
Sundqvist L.
(Lindesberg )
VÄNSTERSPIKER 3  
Troutman H.
(Lindesberg )
CENTER 4  
MacGregor A.
(Gislaved)
VÄNSTERSPIKER 4  
Topor J.
(Lindesberg )
HÖGERSPIKER 2  
Grelowska K.
(Lindesberg )