Junior-SM Herrar 2018/19


Engelholm


Sollentuna

 
 

Lund

Junior-SM Herrar 2018/19 Junior-SM Herrar 2018/19 Standing
LagPoängMatcherSetPoängResultatSetkvotPoängkvotBestraffning
  SpeladeVunnaFörloradeVunnaFörloradeVunnaFörlorade3-03-13-22-31-30-3   

Engelholm

13

5

4

1

9

2

247

183

4

0

0

0

1

0

4,50

1,350

-

Sollentuna

12

4

4

0

8

0

200

159

4

0

0

0

0

0

-

1,258

-

Lund

12

6

4

2

9

5

296

272

3

1

0

0

1

1

1,80

1,088

-

Habo

10

4

4

0

8

2

217

170

2

2

0

0

0

0

4,00

1,276

-

Ymer/Floby

9

6

3

3

6

6

256

252

3

0

0

0

0

3

1,00

1,016

-

Norsjö

8

5

3

2

6

5

249

204

2

1

0

0

0

2

1,20

1,221

-

Södertelge

7

6

2

4

5

8

279

296

2

0

0

0

1

3

0,62

0,943

-

Ystad

6

5

2

3

5

7

237

268

1

1

0

0

1

2

0,71

0,884

-

Uppsala

5

5

2

3

4

7

218

203

1

1

0

0

0

3

0,57

1,074

-

Falkenberg

5

6

2

4

5

10

280

325

0

2

0

0

1

3

0,50

0,862

-

Suld

4

5

1

4

3

8

200

213

1

0

0

0

1

3

0,38

0,939

-

Lidingö

2

5

0

5

2

10

140

274

0

0

0

0

2

3

0,20

0,511

-




Junior-SM Herrar 2018/19 Junior-SM Herrar 2018/19 Standing Results Breakdown

Resultat

Junior-SM Herrar 2018/19

Gästande lag

Engel

Falkenb

Habo

Lidingö

Lund

Norsjö

Sollent

Suld

Söderte

Uppsal

Ymer

Ystad

Hemmalag

Engelholm (Engel)

1 - 2

2 - 0

2 - 0

2 - 0

Falkenberg (Falkenb)

0 - 2

2 - 1

0 - 2

0 - 2

Habo (Habo)

2 - 1

2 - 0

Lidingö (Lidingö)

0 - 2

0 - 2


1 - 2

Lund (Lund)

2 - 0

2 - 1

Norsjö (Norsjö )

2 - 1

2 - 0

Sollentuna (Sollent)

0 - 3

2 - 0

2 - 0

2 - 0

Suld (Suld)

0 - 2

1 - 2

Södertelge (Söderte)

1 - 2

0 - 2

Uppsala (Uppsal)

0 - 2

0 - 2

0 - 2

Ymer/Floby (Ymer)

0 - 2

2 - 0

2 - 0

Ystad (Ystad)

0 - 2

bästa poängplockare(poäng / set)

#38

AlgotDanielsson 5,44(49/9)

#6

HuslenGantulga 4,5(9/2)

#7

AlfredMjörnheim 4,5(18/4)

#9

LinusSvensson 4(8/2)

bästa servare(serveess / set)

#14

MaxBorna 1,8(9/5)

#7

ZiaTaheri Mohammad Zia 1,17(7/6)

#12

HugoMorency 1,11(10/9)

#14

MalteLindh 1(1/1)

bästa blockare(vinnande block / set)

#11

DavidGudeta 0,86(6/7)

#8

AlfredBrink 0,86(6/7)

#38

AlgotDanielsson 0,78(7/9)

#3

EmilLarsson 0,67(2/3)

bästa poängplockare(poäng)

#12

HugoMorency 27

#4

EmilBorna 22

bästa servare(serveess)

#14

MaxBorna 9

#15

FilipBratic 8

bästa blockare(vinnande block)

#11

DavidGudeta 6

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#4

KasperBenjaminsson 83 %(5/6)

#9

LinusSvensson 73 %(8/11)

#6

HuslenGantulga 64 %(7/11)

#4

MohammadHeydari Mohammad 62 %(21/34)

#4

EmilBorna 57 %(12/21)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#38

AlgotDanielsson 58 %(40/69)

#7

AlfredMjörnheim 57 %(16/28)

#11

ZayedMahra 57 %(12/21)

#4

MohammadHeydari Mohammad 56 %(14/25)

#18

EinarAndersson 54 %(15/28)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Jämtsved M.J.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Tegenrot T.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Danielsson A.
(Habo)

VÄNSTERSPIKER 2  
Löwendahl E.
(Engelholm)
CENTER 1  
Engström T.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
Petrovic A.
(Södertelge J)
LIBERO 1  
Oyunbayar M.
(Suld )
  • LIBERO 2  
    Ohlsson M.
    (Sollentuna)
  • PASSARE 2  
    Borna M.
    (Lunds VK)
  • CENTER 3  
    Al-Jumaili M.
    (Södertelge)
  • CENTER 4  
    Johansson T.
    (Lund)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Eiderhed O.
    (Habo)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Morency H.
    (Habo)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Grahn T.
    (Habo)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Jämtsved M.J.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Tegenrot T.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Danielsson A.
(Habo)

VÄNSTERSPIKER 2  
Löwendahl E.
(Engelholm)
CENTER 1  
Engström T.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
Petrovic A.
(Södertelge J)
LIBERO 1  
Oyunbayar M.
(Suld )
  • LIBERO 2  
    Ohlsson M.
    (Sollentuna)
  • PASSARE 2  
    Borna M.
    (Lunds VK)
  • CENTER 3  
    Al-Jumaili M.
    (Södertelge)
  • CENTER 4  
    Johansson T.
    (Lund)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Eiderhed O.
    (Habo)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Morency H.
    (Habo)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Grahn T.
    (Habo)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Jämtsved M.J.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Tegenrot T.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Danielsson A.
(Habo)

VÄNSTERSPIKER 2  
Löwendahl E.
(Engelholm)
CENTER 1  
Engström T.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
Petrovic A.
(Södertelge J)
LIBERO 1  
Oyunbayar M.
(Suld )
LIBERO 2  
Ohlsson M.
(Sollentuna)
PASSARE 2  
Borna M.
(Lunds VK)
CENTER 3  
Al-Jumaili M.
(Södertelge)
VÄNSTERSPIKER 3  
Morency H.
(Habo)
CENTER 4  
Johansson T.
(Lund)
VÄNSTERSPIKER 4  
Grahn T.
(Habo)
HÖGERSPIKER 2  
Eiderhed O.
(Habo)