Grand Prix Damer 2018/19


Grand Prix Damer 2018/19 Grand Prix Damer 2018/19 Standing

Engelholm


Örebro

 
 

Gislaved

Semifinaler

Final

 

Örebro

3

 

Engelholm

3

Hylte/Halmstad

0

 
 

Engelholm

3

 

Örebro

1

Gislaved

0

 
  
  
 

Hylte/Halmstad

0

  
 
  
 

Gislaved

3

  

Semifinaler

Final

 

Örebro

3

 

Engelholm

3

Hylte/Halmstad

0

 
 

Engelholm

3

 

Örebro

1

Gislaved

0

 
  
  
 

Hylte/Halmstad

0

  
 
  
 

Gislaved

3

  

bästa poängplockare(poäng / set)

#2

CarlyDe Hoog 7,71(54/7)

#15

Mary-KateMarshall 6(42/7)

#9

SophieCarpentier 4,86(34/7)

#1

VictoriaDakin 4,57(32/7)

#6

JonaVigfúsdóttir 4,33(26/6)

bästa servare(serveess / set)

#9

GabrielleBenda 1(6/6)

#7

TaraDaerden 0,83(5/6)

#8

MatildaEkholm 0,71(5/7)

#9

SophieCarpentier 0,71(5/7)

#2

CarlyDe Hoog 0,71(5/7)

bästa blockare(vinnande block / set)

#7

FrejaMorén 1(3/3)

#10

TildeThun 1(4/4)

#10

CorneliaRosenqvist 0,67(2/3)

#4

TereseBengtsson 0,6(3/5)

#2

CarlyDe Hoog 0,57(4/7)

bästa poängplockare(poäng)

bästa servare(serveess)

bästa blockare(vinnande block)

#10

TildeThun 4

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#15

DanieleKovacs de Lima 41 %(9/22)

#7

KlaraAndersson 40 %(21/52)

#8

MatildaEkholm 32 %(11/34)

#1

VictoriaDakin 32 %(7/22)

#2

AnnieGylling 31 %(12/39)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#8

AshlynMacGregor 79 %(19/24)

#5

Taylor AnnBrisebois 54 %(15/28)

#1

VictoriaDakin 50 %(27/54)

#2

CarlyDe Hoog 48 %(45/94)

#15

DianaLundvall 45 %(20/44)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
De H.C.
(Örebro )
CENTER 2  
Thun T.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Daerden T.
(Gislaved)

VÄNSTERSPIKER 2  
Carpentier S.
(Engelholm)
CENTER 1  
Bengtsson T.
(Hylte/Halmstad)
PASSARE 1  
Tomovic A.
(Gislaved)
LIBERO 1  
Andersson K.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Eriksson M.
    (Hylte/Halmstad)
  • PASSARE 2  
    Laine J.
    (Örebro )
  • CENTER 3  
    Morén F.
    (Örebro )
  • CENTER 4  
    Andersson L.
    (Örebro )
  • HÖGERSPIKER 2  
    Lindstam S.
    (Gislaved)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lundvall D.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Ekholm M.
    (Engelholm)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
De H.C.
(Örebro )
CENTER 2  
Thun T.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Daerden T.
(Gislaved)

VÄNSTERSPIKER 2  
Carpentier S.
(Engelholm)
CENTER 1  
Bengtsson T.
(Hylte/Halmstad)
PASSARE 1  
Tomovic A.
(Gislaved)
LIBERO 1  
Andersson K.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Eriksson M.
    (Hylte/Halmstad)
  • PASSARE 2  
    Laine J.
    (Örebro )
  • CENTER 3  
    Morén F.
    (Örebro )
  • CENTER 4  
    Andersson L.
    (Örebro )
  • HÖGERSPIKER 2  
    Lindstam S.
    (Gislaved)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lundvall D.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Ekholm M.
    (Engelholm)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
De H.C.
(Örebro )
CENTER 2  
Thun T.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Daerden T.
(Gislaved)

VÄNSTERSPIKER 2  
Carpentier S.
(Engelholm)
CENTER 1  
Bengtsson T.
(Hylte/Halmstad)
PASSARE 1  
Tomovic A.
(Gislaved)
LIBERO 1  
Andersson K.
(Engelholm)
LIBERO 2  
Eriksson M.
(Hylte/Halmstad)
PASSARE 2  
Laine J.
(Örebro )
CENTER 3  
Morén F.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 3  
Lundvall D.
(Örebro )
CENTER 4  
Andersson L.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 4  
Ekholm M.
(Engelholm)
HÖGERSPIKER 2  
Lindstam S.
(Gislaved)