Grand Prix Damer 2018/19


  • 2019-01-19 - 10:00

    Örebro

    Hylte/Halmstad

    3 - 0

    26/24  25/20  25/15

  • 2019-01-19 - 12:30

    Engelholm

    Gislaved

    3 - 0

    25/19  25/17  25/21

  • 2019-01-20 - 09:00

    Hylte/Halmstad

    Gislaved

    0 - 3

    20/25  14/25  23/25

  • 2019-01-20 - 14:30

    Engelholm

    Örebro

    3 - 1

    25/21  25/20  17/25  25/23

    
2019-01-19 - 10:00

Örebro

Hylte/Halmstad

3 - 0

26/24  25/20  25/15

2019-01-19 - 12:30

Engelholm

Gislaved

3 - 0

25/19  25/17  25/21

2019-01-20 - 09:00

Hylte/Halmstad

Gislaved

0 - 3

20/25  14/25  23/25

2019-01-20 - 14:30

Engelholm

Örebro

3 - 1

25/21  25/20  17/25  25/23

bästa poängplockare(poäng / set)

#2

CarlyDe Hoog 7,71(54/7)

#15

Mary-KateMarshall 6,14(43/7)

#9

SophieCarpentier 5(35/7)

#1

VictoriaDakin 4,57(32/7)

#6

JonaVigfúsdóttir 3,83(23/6)

bästa servare(serveess / set)

#9

GabrielleBenda 1(6/6)

#9

SophieCarpentier 0,86(6/7)

#7

TaraDaerden 0,83(5/6)

#8

MatildaEkholm 0,71(5/7)

#2

CarlyDe Hoog 0,71(5/7)

bästa blockare(vinnande block / set)

#7

FrejaMorén 1(3/3)

#10

TildeThun 1(4/4)

#10

CorneliaRosenqvist 0,67(2/3)

#4

TereseBengtsson 0,6(3/5)

#2

CarlyDe Hoog 0,57(4/7)

bästa poängplockare(poäng)

#15

DianaLundvall 24

bästa servare(serveess)

bästa blockare(vinnande block)

#10

TildeThun 4

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#5

MichaelaEriksson 50 %(7/14)

#7

TaraDaerden 48 %(13/27)

#15

DanieleKovacs de Lima 41 %(9/22)

#7

KlaraAndersson 40 %(21/52)

#6

JonaVigfúsdóttir 38 %(9/24)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#8

AshlynMacGregor 83 %(19/23)

#5

Taylor AnnBrisebois 54 %(15/28)

#1

VictoriaDakin 50 %(27/54)

#2

CarlyDe Hoog 48 %(45/94)

#15

LindaEriksson 48 %(11/23)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
De H.C.
(Örebro )
CENTER 2  
Bengtsson T.
(Hylte/Halmstad)
VÄNSTERSPIKER 1  
Carpentier S.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Daerden T.
(Gislaved)
CENTER 1  
Rosenqvist C.
(Hylte/Halmstad)
PASSARE 1  
Tomovic A.
(Gislaved)
LIBERO 1  
Eriksson M.
(Hylte/Halmstad)
  • LIBERO 2  
    Andersson K.
    (Engelholm)
  • PASSARE 2  
    Tegenfalk J.
    (Örebro )
  • CENTER 3  
    Thun T.
    (Engelholm)
  • CENTER 4  
    Morén F.
    (Örebro )
  • HÖGERSPIKER 2  
    Lindstam S.
    (Gislaved)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lundvall D.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Gylling A.
    (Gislaved)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
De H.C.
(Örebro )
CENTER 2  
Bengtsson T.
(Hylte/Halmstad)
VÄNSTERSPIKER 1  
Carpentier S.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Daerden T.
(Gislaved)
CENTER 1  
Rosenqvist C.
(Hylte/Halmstad)
PASSARE 1  
Tomovic A.
(Gislaved)
LIBERO 1  
Eriksson M.
(Hylte/Halmstad)
  • LIBERO 2  
    Andersson K.
    (Engelholm)
  • PASSARE 2  
    Tegenfalk J.
    (Örebro )
  • CENTER 3  
    Thun T.
    (Engelholm)
  • CENTER 4  
    Morén F.
    (Örebro )
  • HÖGERSPIKER 2  
    Lindstam S.
    (Gislaved)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Lundvall D.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Gylling A.
    (Gislaved)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
De H.C.
(Örebro )
CENTER 2  
Bengtsson T.
(Hylte/Halmstad)
VÄNSTERSPIKER 1  
Carpentier S.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Daerden T.
(Gislaved)
CENTER 1  
Rosenqvist C.
(Hylte/Halmstad)
PASSARE 1  
Tomovic A.
(Gislaved)
LIBERO 1  
Eriksson M.
(Hylte/Halmstad)
LIBERO 2  
Andersson K.
(Engelholm)
PASSARE 2  
Tegenfalk J.
(Örebro )
CENTER 3  
Thun T.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 3  
Lundvall D.
(Örebro )
CENTER 4  
Morén F.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 4  
Gylling A.
(Gislaved)
HÖGERSPIKER 2  
Lindstam S.
(Gislaved)