SM-slutspel Herrar 2018/19

SM-Slutspel Herrar 2018/19

select
SM-slutspel Herrar 2018/19 Slutspel Herrar 2018/19 Matches

Kvart 1-2 och Åttondel 1-2, 1 av 5

2019-03-16 - 15:00

Idrottshallen

2019-03-16 - 15:00

2019-03-16 - 15:00

Lund

3 - 0

Habo

Magnusson Johan
Artéus Malin

2019-03-16 - 15:00

3 - 0

Lund

Habo

2019-03-16 - 15:30

Arena Satelliten

2019-03-16 - 15:30

2019-03-16 - 15:30

Sollentuna

3 - 2

Vingåker

Tahajjod Hamid
Persson Helena

2019-03-16 - 15:30

3 - 2

Sollentuna

Vingåker

2019-03-17 - 15:30

Halmstad arena

2019-03-17 - 15:30

2019-03-17 - 15:30

Hylte/Halmstad

3 - 0

Örkelljunga

Bernström Stefan
Björklund Håkan

2019-03-17 - 15:30

3 - 0

Hylte/Halmstad

Örkelljunga

2019-03-17 - 16:00

Linköpings sporthall

2019-03-17 - 16:00

2019-03-17 - 16:00

Linköpings VC

3 - 2

Falkenberg

Hagström Magnus
Hussain Shahid

2019-03-17 - 16:00

3 - 2

Linköpings VC

Falkenberg



Kvart 1-2 och Åttondel 1-2, 2 av 5

2019-03-20 - 19:00

Forum Örkelljunga

2019-03-20 - 19:00

2019-03-20 - 19:00

Örkelljunga

-

Hylte/Halmstad

Edholm Markus
Magnusson Johan

2019-03-20 - 19:00

-

Örkelljunga

Hylte/Halmstad

2019-03-20 - 19:00

Sporthallen

2019-03-20 - 19:00

2019-03-20 - 19:00

Vingåker

-

Sollentuna

Issa Adnan
Hussain Shahid

2019-03-20 - 19:00

-

Vingåker

Sollentuna

2019-03-21 - 19:00

Habo sporthall

2019-03-21 - 19:00

2019-03-21 - 19:00

Habo

-

Lund

Kharazmi Kazem
Edjlali Ebrahim

2019-03-21 - 19:00

-

Habo

Lund

2019-03-21 - 19:00

Falkhallen

2019-03-21 - 19:00

2019-03-21 - 19:00

Falkenberg

-

Linköpings VC

Magnusson Johan
Kalomoiris Dimitris

2019-03-21 - 19:00

-

Falkenberg

Linköpings VC



Kvart 1-2 och Åttondel 1-2, 3 av 5

2019-03-23 - 15:30

Örnahallen

2019-03-23 - 15:30

2019-03-23 - 15:30

Hylte/Halmstad

-

Örkelljunga

Björklund Håkan
Salin Jonahtan

2019-03-23 - 15:30

-

Hylte/Halmstad

Örkelljunga

2019-03-23 - 15:30

Arena Satelliten

2019-03-23 - 15:30

2019-03-23 - 15:30

Sollentuna

-

Vingåker

Hussain Shahid
Larsson Kathrin

2019-03-23 - 15:30

-

Sollentuna

Vingåker

2019-03-24 - 15:00

Idrottshallen

2019-03-24 - 15:00

2019-03-24 - 15:00

Lund

-

Habo

Edholm Markus
Wallin Caroline

2019-03-24 - 15:00

-

Lund

Habo

2019-03-24 - 16:00

Linköpings sporthall

2019-03-24 - 16:00

2019-03-24 - 16:00

Linköpings VC

-

Falkenberg

Byhlin Malin
Stenbock Martin

2019-03-24 - 16:00

-

Linköpings VC

Falkenberg



Kvart 1-2 och Åttondel 1-2, 4 av 5

2019-03-26 - 19:00

Forum Örkelljunga

2019-03-26 - 19:00

2019-03-26 - 19:00

Örkelljunga

-

Hylte/Halmstad


2019-03-26 - 19:00

-

Örkelljunga

Hylte/Halmstad

2019-03-26 - 19:00

Habo sporthall

2019-03-26 - 19:00

2019-03-26 - 19:00

Habo

-

Lund


2019-03-26 - 19:00

-

Habo

Lund

2019-03-26 - 19:00

Falkhallen

2019-03-26 - 19:00

2019-03-26 - 19:00

Falkenberg

-

Linköpings VC


2019-03-26 - 19:00

-

Falkenberg

Linköpings VC

2019-03-26 - 19:00

Sporthallen

2019-03-26 - 19:00

2019-03-26 - 19:00

Vingåker

-

Sollentuna


2019-03-26 - 19:00

-

Vingåker

Sollentuna



Kvart 1-2 och Åttondel 1-2, 5 av 5

2019-03-28 - 19:00

Halmstad arena

2019-03-28 - 19:00

2019-03-28 - 19:00

Hylte/Halmstad

-

Örkelljunga


2019-03-28 - 19:00

-

Hylte/Halmstad

Örkelljunga

2019-03-28 - 19:00

Idrottshallen

2019-03-28 - 19:00

2019-03-28 - 19:00

Lund

-

Habo


2019-03-28 - 19:00

-

Lund

Habo

2019-03-28 - 19:00

Linköpings sporthall

2019-03-28 - 19:00

2019-03-28 - 19:00

Linköpings VC

-

Falkenberg


2019-03-28 - 19:00

-

Linköpings VC

Falkenberg

2019-03-28 - 19:00

Arena Satelliten

2019-03-28 - 19:00

2019-03-28 - 19:00

Sollentuna

-

Vingåker


2019-03-28 - 19:00

-

Sollentuna

Vingåker



Kvart 3-4, 1 av 3

30-31 mars

TBA

30-31 mars

30-31 mars

Förlorare Linköpings VC/Falkenberg

-

Segrare Lund/Habo


30-31 mars

-

Förlorare Linköpings VC/Falkenberg

Segrare Lund/Habo

30-31 mars

TBA

30-31 mars

30-31 mars

Förlorare Hylte Halmstad/Örkelljunga

-

Segrare Sollentuna/Vingåker


30-31 mars

-

Förlorare Hylte Halmstad/Örkelljunga

Segrare Sollentuna/Vingåker



Kvart 3-4, 2 av 3

2 april

TBA

2 april

2 april

Segrare Lund/Habo

-

Förlorare Linköping VS/Falkenberg


2 april

-

Segrare Lund/Habo

Förlorare Linköping VS/Falkenberg

2 april

TBA

2 april

2 april

Segrare Sollentuna/Vingåker

-

Förlorare Hylte Halmstad/Örkelljunga


2 april

-

Segrare Sollentuna/Vingåker

Förlorare Hylte Halmstad/Örkelljunga



Kvart 3-4, 3 av 3

4 april

TBA

4 april

4 april

Förlorare Linköpings VC/Falkenberg

-

Segrare Lund/Habo


4 april

-

Förlorare Linköpings VC/Falkenberg

Segrare Lund/Habo

4 april

TBA

4 april

4 april

Förlorare Hylte Halmstad/Örkelljunga

-

Segrare Sollentuna/Vingåker


4 april

-

Förlorare Hylte Halmstad/Örkelljunga

Segrare Sollentuna/Vingåker



Semi, 1 av 5

6-7 april

TBA

6-7 april

6-7 april

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga

-

Segrare Kvart 3


6-7 april

-

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga

Segrare Kvart 3

6-7 april

TBA

6-7 april

6-7 april

Segrare Linköpings VC/Falkenberg

-

Segrare Kvart 4


6-7 april

-

Segrare Linköpings VC/Falkenberg

Segrare Kvart 4



Semi, 2 av 5

9-10 april

TBA

9-10 april

9-10 april

Segrare Kvart 3

-

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga


9-10 april

-

Segrare Kvart 3

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga

9-10 april

TBA

9-10 april

9-10 april

Segrare Kvart 4

-

Segrare Linköpings VC/Falkenberg


9-10 april

-

Segrare Kvart 4

Segrare Linköpings VC/Falkenberg



Semi, 3 av 5

13-14 april

TBA

13-14 april

13-14 april

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga

-

Segrare Kvart 3


13-14 april

-

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga

Segrare Kvart 3

13-14 april

TBA

13-14 april

13-14 april

Segrare Linköpings VC/Falkenberg

-

Segrare Kvart 4


13-14 april

-

Segrare Linköpings VC/Falkenberg

Segrare Kvart 4



Semi, 4 av 5

16-17 april

TBA

16-17 april

16-17 april

Segrare Kvart 4

-

Segrare Linköpings VC/Falkenberg


16-17 april

-

Segrare Kvart 4

Segrare Linköpings VC/Falkenberg

16-17 april

TBA

16-17 april

16-17 april

Segrare Kvart 3

-

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga


16-17 april

-

Segrare Kvart 3

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga



Semi, 5 av 5

19 april

TBA

19 april

19 april

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga

-

Segrare Kvart 3


19 april

-

Segrare Hylte Halmstad/Örkelljunga

Segrare Kvart 3

19 april

TBA

19 april

19 april

Segrare Linköpings VC/Falkenberg

-

Segrare Kvart 4


19 april

-

Segrare Linköpings VC/Falkenberg

Segrare Kvart 4



Final, 1 av 5

21-22 april

TBA

21-22 april

21-22 april

Segrare Semi 1

-

Segrare Semi 2


21-22 april

-

Segrare Semi 1

Segrare Semi 2



Final, 2 av 5

24-25 april

TBA

24-25 april

24-25 april

Segrare Semi 2

-

Segrare Semi 1


24-25 april

-

Segrare Semi 2

Segrare Semi 1



Brons, 1 av 2

24-25 april

TBA

24-25 april

24-25 april

Förlorare Semi 2

-

Förlorare Semi 1


24-25 april

-

Förlorare Semi 2

Förlorare Semi 1



Final, 3 av 5

27 april

TBA

27 april

27 april

Segrare Semi 1

-

Segrare Semi 2


27 april

-

Segrare Semi 1

Segrare Semi 2



Brons, 2 av 2

27 april

TBA

27 april

27 april

Förlorare Semi 1

-

Förlorare Semi 2


27 april

-

Förlorare Semi 1

Förlorare Semi 2



Final, 4 av 5

29 april

TBA

29 april

29 april

Segrare Semi 2

-

Segrare Semi 1


29 april

-

Segrare Semi 2

Segrare Semi 1



Final, 5 av 5

1 maj

TBA

1 maj

1 maj

Segrare Semi 1

-

Segrare Semi 2


1 maj

-

Segrare Semi 1

Segrare Semi 2