SM-slutspel Damer 2020/21


SM-Slutspel Damer 2020/21 SM-Slutspel Damer 2020/21 Standing

Hylte Halmstad

Sixteens

Eighth

Kvartsfinaler

Semifinaler

Final

 
     
     
     
  

Engelholm

2

  
     
     
     
  

Hylte Halmstad

2

 
     
     
     
  

Örebro

2

  
     
     
     
   

Hylte Halmstad

2

     
     
     
  

Örebro

2

  
     
     
     
  

Örebro

1

 

Linköpings VC

2

    

Lund

2

   

IKSU

0

    
 

Lund

2

  
     
 

Linköpings VC

0

   
     
    
     
 

Sollentuna

2

   
     
 

Gislaved

2

  

Värnamo

2

    

Värnamo

1

   

Lindesberg

0

    
  

Engelholm

2

 
     
     
     
  

Sollentuna

2

  
     
     
     
   

Engelholm

0

     
     
     
  

Hylte Halmstad

2

  
     
     
     
  

Gislaved

0

 

Gislaved

0

    
BRONS    

Örebro

2

    
  

Gislaved

2

  
     
     
     

Sixteens

Eighth

Kvartsfinaler

Semifinaler

Final

 
     
     
     
  

Engelholm

2

  
     
     
     
  

Hylte Halmstad

2

 
     
     
     
  

Örebro

2

  
     
     
     
   

Hylte Halmstad

2

     
     
     
  

Örebro

2

  
     
     
     
  

Örebro

1

 

Linköpings VC

2

    

Lund

2

   

IKSU

0

    
 

Lund

2

  
     
 

Linköpings VC

0

   
     
    
     
 

Sollentuna

2

   
     
 

Gislaved

2

  

Värnamo

2

    

Värnamo

1

   

Lindesberg

0

    
  

Engelholm

2

 
     
     
     
  

Sollentuna

2

  
     
     
     
   

Engelholm

0

     
     
     
  

Hylte Halmstad

2

  
     
     
     
  

Gislaved

0

 

Gislaved

0

    
BRONS    

Örebro

2

    
  

Gislaved

2

  
     
     
     

1000 ANFALLSPOÄNG

986

#13 Murto
Iida

200 BLOCKPOÄNG

199

#2 Vigfusdottir
Jona

150 ESS

150

#5 Nordström
Viktoria

150 ESS

150

#5 Skogsberg
Linnea

1000 TOTALPOÄNG

986

#9 Topic
Dalila-Lilly

1000 TOTALPOÄNG

982

#11 Konecna
Martina

150 SPELADE MATCHER

148

#5 Skogsberg
Linnea

100 SPELADE MATCHER

100

#10 Hellichius
Beatrice

500 SPELADE SET

498

#12 Jacobsson
Andréa

400 VUNNA SET

396

#3 Nilsson
Jonna

400 VUNNA SET

389

#4 Andersson
Klara

300 VUNNA SET

294

#8 Ekholm
Matilda

bästa poängplockare(poäng / set)

#14

AgnesElm 6,12(49/8)

#17

HannaHellvig 5,16(129/25)

#7

UlrikaBlomgren 4,95(94/19)

#19

ChristinaAdamopoulou 4,95(94/19)

#17

DomingasSoares de Araújo 4,86(107/22)

bästa servare(serveess / set)

#14

AgnesElm 1,75(14/8)

#15

LeniSlipac 1(4/4)

#11

MartinaKonecna 1(8/8)

#17

LovisaSundqvist 0,94(15/16)

#6

HarrietGillson 0,82(14/17)

bästa blockare(vinnande block / set)

#11

JuliaNilsson 1,18(26/22)

#10

ElsaArrestad 0,83(25/30)

#1

Elisabeth ReneeSandbothe 0,82(23/28)

#6

WeronikaWrzos-Kaminska 0,71(12/17)

#9

Dalila-LillyTopic 0,68(17/25)

bästa poängplockare(poäng)

#13

IidaMurto 135

#17

HannaHellvig 129

#7

EllenAmaral 105

bästa servare(serveess)

#14

AgnesElm 14

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#11

MartinaKonecna 69 %(22/32)

#10

FilippaBrink 67 %(51/76)

#4

KlaraAndersson 64 %(73/114)

#6

SofieSjöberg 61 %(58/95)

#7

CarlyleNusbaum 60 %(86/144)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#10

ElsaArrestad 49 %(54/111)

#15

JacqueArmer 47 %(44/93)

#7

CarlyleNusbaum 45 %(120/266)

#5

OliviaKofie 44 %(37/84)

#2

SaraMacut 42 %(11/26)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Nilsson S.
(Värnamo)
CENTER 2  
Nilsson J.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Elm A.
(Linköpings VC)

VÄNSTERSPIKER 2  
Hellvig H.
(Hylte Halmstad)
CENTER 1  
Sundqvist L.
(Linköpings VC)
PASSARE 1  
Lane R.
(IKSU)
LIBERO 1  
Brink F.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Andersson K.
    (Hylte Halmstad)
  • PASSARE 2  
    Andersson S.
    (Örebro )
  • CENTER 3  
    Nilsson J.
    (Örebro )
  • CENTER 4  
    Arrestad E.
    (Örebro )
  • HÖGERSPIKER 2  
    Falck I.
    (Sollentuna)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Gillson H.
    (Lund)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Konecna M.
    (Lindesberg )

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Nilsson S.
(Värnamo)
CENTER 2  
Nilsson J.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Elm A.
(Linköpings VC)

VÄNSTERSPIKER 2  
Hellvig H.
(Hylte Halmstad)
CENTER 1  
Sundqvist L.
(Linköpings VC)
PASSARE 1  
Lane R.
(IKSU)
LIBERO 1  
Brink F.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Andersson K.
    (Hylte Halmstad)
  • PASSARE 2  
    Andersson S.
    (Örebro )
  • CENTER 3  
    Nilsson J.
    (Örebro )
  • CENTER 4  
    Arrestad E.
    (Örebro )
  • HÖGERSPIKER 2  
    Falck I.
    (Sollentuna)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Gillson H.
    (Lund)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Konecna M.
    (Lindesberg )

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Nilsson S.
(Värnamo)
CENTER 2  
Nilsson J.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Elm A.
(Linköpings VC)

VÄNSTERSPIKER 2  
Hellvig H.
(Hylte Halmstad)
CENTER 1  
Sundqvist L.
(Linköpings VC)
PASSARE 1  
Lane R.
(IKSU)
LIBERO 1  
Brink F.
(Engelholm)
LIBERO 2  
Andersson K.
(Hylte Halmstad)
PASSARE 2  
Andersson S.
(Örebro )
CENTER 3  
Nilsson J.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 3  
Gillson H.
(Lund)
CENTER 4  
Arrestad E.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 4  
Konecna M.
(Lindesberg )
HÖGERSPIKER 2  
Falck I.
(Sollentuna)