Grand Prix Damer 2020/21


Grand Prix Damer 2020/21 Grand Prix Damer 2020/21 Standing

Hylte Halmstad

Semifinaler

Final

 

Hylte Halmstad

3

 

Hylte Halmstad

3

Sollentuna

0

 
 

Örebro

0

 

Engelholm

1

Engelholm

3

 

Semifinaler

Final

 

Hylte Halmstad

3

 

Hylte Halmstad

3

Sollentuna

0

 
 

Örebro

0

 

Engelholm

1

Engelholm

3

 

bästa poängplockare(poäng / set)

#7

EllenAmaral 5,43(38/7)

#1

ElisBento 5,43(38/7)

#17

HannaHellvig 4,86(34/7)

#13

IidaMurto 4,67(14/3)

#17

DomingasSoares de Araújo 3,57(25/7)

bästa servare(serveess / set)

#10

EvelinaEriksson 1,33(4/3)

#2

SaraMacut 0,5(1/2)

#7

EllenAmaral 0,43(3/7)

#1

ElisBento 0,43(3/7)

#1

ClarisaSagardia 0,43(3/7)

bästa blockare(vinnande block / set)

#10

ElsaArrestad 1,33(4/3)

#11

JuliaNilsson 0,86(6/7)

#9

Dalila-LillyTopic 0,71(5/7)

#6

WeronikaWrzos-Kaminska 0,67(2/3)

#13

IidaMurto 0,67(2/3)

bästa poängplockare(poäng)

#1

ElisBento 38

#17

HannaHellvig 34

#11

JuliaNilsson 21

bästa blockare(vinnande block)

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#7

GabriellaLundvall 69 %(9/13)

#2

NoraAndersson 69 %(11/16)

#10

FilippaBrink 58 %(25/43)

#13

IidaMurto 57 %(12/21)

#4

KlaraAndersson 57 %(20/35)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#7

EllenAmaral 56 %(31/55)

#15

LaurenGibbemeyer 53 %(8/15)

#4

EwelinaGranberg 50 %(5/10)

#11

JuliaNilsson 48 %(14/29)

#2

JonaVigfusdottir 45 %(13/29)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Falck I.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Arrestad E.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 1  
Amaral E.
(Hylte Halmstad)

VÄNSTERSPIKER 2  
Hellvig H.
(Hylte Halmstad)
CENTER 1  
Eriksson E.
(Hylte Halmstad)
PASSARE 1  
Andersson S.
(Örebro )
LIBERO 1  
Brink F.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Lundvall G.
    (Sollentuna)
  • PASSARE 2  
    Sagardia C.
    (Hylte Halmstad)
  • CENTER 3  
    Nilsson J.
    (Engelholm)
  • CENTER 4  
    Topic D.
    (Hylte Halmstad)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Soares d.A.D.
    (Engelholm)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Bento E.
    (Engelholm)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Ekholm M.
    (Engelholm)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Falck I.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Arrestad E.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 1  
Amaral E.
(Hylte Halmstad)

VÄNSTERSPIKER 2  
Hellvig H.
(Hylte Halmstad)
CENTER 1  
Eriksson E.
(Hylte Halmstad)
PASSARE 1  
Andersson S.
(Örebro )
LIBERO 1  
Brink F.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Lundvall G.
    (Sollentuna)
  • PASSARE 2  
    Sagardia C.
    (Hylte Halmstad)
  • CENTER 3  
    Nilsson J.
    (Engelholm)
  • CENTER 4  
    Topic D.
    (Hylte Halmstad)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Soares d.A.D.
    (Engelholm)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Bento E.
    (Engelholm)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Ekholm M.
    (Engelholm)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Falck I.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Arrestad E.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 1  
Amaral E.
(Hylte Halmstad)

VÄNSTERSPIKER 2  
Hellvig H.
(Hylte Halmstad)
CENTER 1  
Eriksson E.
(Hylte Halmstad)
PASSARE 1  
Andersson S.
(Örebro )
LIBERO 1  
Brink F.
(Engelholm)
LIBERO 2  
Lundvall G.
(Sollentuna)
PASSARE 2  
Sagardia C.
(Hylte Halmstad)
CENTER 3  
Nilsson J.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 3  
Bento E.
(Engelholm)
CENTER 4  
Topic D.
(Hylte Halmstad)
VÄNSTERSPIKER 4  
Ekholm M.
(Engelholm)
HÖGERSPIKER 2  
Soares d.A.D.
(Engelholm)