SM-slutspel Damer 2020/21

SM-slutspel Damer 2020/21

select
SM-Slutspel Damer 2020/21 SM-Slutspel Damer 2020/21 Matches

Åttondelsfinal 1 av 2

2021-03-03 - 19:00

Lindesberg arena

2021-03-03 - 19:00

2021-03-03 - 19:00

Lindesberg

1 - 3

Värnamo

Larsson Kathrin
Byhlin Malin

2021-03-03 - 19:00

1 - 3

Lindesberg

Värnamo

2021-03-04 - 18:00

IKSU Sport

2021-03-04 - 18:00

2021-03-04 - 18:00

IKSU

0 - 3

Linköpings VC

Vukovic Davor
Westberg Sune

2021-03-04 - 18:00

0 - 3

IKSU

Linköpings VC



Åttondelsfinal 2 av 2

2021-03-06 - 15:00

Värnamo sporthall

2021-03-06 - 15:00

2021-03-06 - 15:00

Värnamo

3 - 1

Lindesberg

Björklund Håkan
Kalfic Bernard

2021-03-06 - 15:00

3 - 1

Värnamo

Lindesberg

2021-03-07 - 15:00

Linköpings sporthall

2021-03-07 - 15:00

2021-03-07 - 15:00

Linköpings VC

3 - 0

IKSU

Sanz Malin
Göktan Damla

2021-03-07 - 15:00

3 - 0

Linköpings VC

IKSU



Kvartsfinal 1 av 3

2021-03-13 - 15:00

Örebro Idrottshuset

2021-03-13 - 15:00

2021-03-13 - 15:00

Örebro

0 - 3

Engelholm

Byhlin Malin
Stenbock Martin

2021-03-13 - 15:00

0 - 3

Örebro

Engelholm

2021-03-13 - 15:00

Värnamo sporthall

2021-03-13 - 15:00

2021-03-13 - 15:00

Värnamo

1 - 3

Sollentuna

Bernström Stefan
Kharazmi Kazem

2021-03-13 - 15:00

1 - 3

Värnamo

Sollentuna

2021-03-14 - 14:00

Gisle sporthall

2021-03-14 - 14:00

2021-03-14 - 14:00

Gislaved

0 - 3

Hylte Halmstad

Ghotbi Peyman
Kharazmi Kazem

2021-03-14 - 14:00

0 - 3

Gislaved

Hylte Halmstad

2021-03-14 - 15:00

Linköpings sporthall

2021-03-14 - 15:00

2021-03-14 - 15:00

Linköpings VC

2 - 3

Lund

Issa Adnan
Larsson Kathrin

2021-03-14 - 15:00

2 - 3

Linköpings VC

Lund



Kvartsfinal 2 av 3

2021-03-20 - 14:00

Halmstad arena

2021-03-20 - 14:00

2021-03-20 - 14:00

Hylte Halmstad

3 - 0

Gislaved

Björklund Håkan
Salin Jonahtan

2021-03-20 - 14:00

3 - 0

Hylte Halmstad

Gislaved

2021-03-20 - 14:30

Arena Satelliten

2021-03-20 - 14:30

2021-03-20 - 14:30

Sollentuna

1 - 3

Värnamo

Göktan Damla
Persson Helena

2021-03-20 - 14:30

1 - 3

Sollentuna

Värnamo

2021-03-21 - 15:00

Idrottshallen Lund

2021-03-21 - 15:00

2021-03-21 - 15:00

Lund

3 - 2

Linköpings VC

Kalomoiris Dimitris
Skogsberg Daniel

2021-03-21 - 15:00

3 - 2

Lund

Linköpings VC

2021-03-21 - 16:00

Kungsgårdshallen

2021-03-21 - 16:00

2021-03-21 - 16:00

Engelholm

3 - 0

Örebro

Magnusson Johan
Kalfic Bernard

2021-03-21 - 16:00

3 - 0

Engelholm

Örebro



Kvartsfinal 3 av 3

2021-03-24 - 19:00

Arena Satelliten

2021-03-24 - 19:00

2021-03-24 - 19:00

Sollentuna

3 - 0

Värnamo

Larsson Kathrin
Issa Adnan

2021-03-24 - 19:00

3 - 0

Sollentuna

Värnamo



Återkval 1 av 2

2021-03-27 - 14:30

Arena Satelliten

2021-03-27 - 14:30

2021-03-27 - 14:30

Sollentuna

1 - 3

Gislaved

Issa Adnan
Prnjavorac Senad

2021-03-27 - 14:30

1 - 3

Sollentuna

Gislaved

2021-03-27 - 15:00

Idrottshallen Lund

2021-03-27 - 15:00

2021-03-27 - 15:00

Lund

1 - 3

Örebro

Wallin Caroline
Magnusson Johan

2021-03-27 - 15:00

1 - 3

Lund

Örebro



Återkval 2 av 2

2021-03-30 - 19:00

Örebro Idrottshuset

2021-03-30 - 19:00

2021-03-30 - 19:00

Örebro

3 - 0

Lund

Hussain Shahid
Byhlin Malin

2021-03-30 - 19:00

3 - 0

Örebro

Lund

2021-03-31 - 19:00

Gisle sporthall

2021-03-31 - 19:00

2021-03-31 - 19:00

Gislaved

3 - 1

Sollentuna

Ghotbi Peyman
Bernström Stefan

2021-03-31 - 19:00

3 - 1

Gislaved

Sollentuna



Semifinal 1 av 3

2021-04-03 - 14:00

Gisle sporthall

2021-04-03 - 14:00

2021-04-03 - 14:00

Gislaved

0 - 3

Engelholm

Magnusson Johan
Ghotbi Peyman

2021-04-03 - 14:00

0 - 3

Gislaved

Engelholm

2021-04-04 - 15:00

Örebro Idrottshuset

2021-04-04 - 15:00

2021-04-04 - 15:00

Örebro

3 - 1

Hylte Halmstad

Byhlin Malin
Persson Helena

2021-04-04 - 15:00

3 - 1

Örebro

Hylte Halmstad



Semifinal 2 av 3

2021-04-11 - 14:00

Halmstad arena

2021-04-11 - 14:00

2021-04-11 - 14:00

Hylte Halmstad

3 - 0

Örebro

Salin Jonahtan
Kalfic Bernard

2021-04-11 - 14:00

3 - 0

Hylte Halmstad

Örebro

2021-04-11 - 16:00

Kungsgårdshallen

2021-04-11 - 16:00

2021-04-11 - 16:00

Engelholm

3 - 1

Gislaved

Latific Sefik
Kalomoiris Dimitris

2021-04-11 - 16:00

3 - 1

Engelholm

Gislaved



Semifinal 3 av 3

2021-04-15 - 19:00

Halmstad arena

2021-04-15 - 19:00

2021-04-15 - 19:00

Hylte Halmstad

3 - 0

Örebro

Magnusson Johan
Björklund Håkan

2021-04-15 - 19:00

3 - 0

Hylte Halmstad

Örebro



Brons 1 av 2

2021-04-20 - 19:00

Gisle sporthall

2021-04-20 - 19:00

2021-04-20 - 19:00

Gislaved

1 - 3

Örebro

Salin Jonahtan
Björklund Håkan

2021-04-20 - 19:00

1 - 3

Gislaved

Örebro



Brons 2 av 2

2021-04-24 - 15:00

Örebro Idrottshuset

2021-04-24 - 15:00

2021-04-24 - 15:00

Örebro

3 - 0

Gislaved

Byhlin Malin
Hussain Shahid

2021-04-24 - 15:00

3 - 0

Örebro

Gislaved



Final 1 av 3

2021-04-17 - 16:00

Kungsgårdshallen

2021-04-17 - 16:00

2021-04-17 - 16:00

Engelholm

1 - 3

Hylte Halmstad

Magnusson Johan
Kalomoiris Dimitris

2021-04-17 - 16:00

1 - 3

Engelholm

Hylte Halmstad



Final 2 av 3

2021-04-21 - 19:00

Halmstad arena

2021-04-21 - 19:00

2021-04-21 - 19:00

Hylte Halmstad

3 - 2

Engelholm

Kalfic Bernard
Salin Jonahtan

2021-04-21 - 19:00

3 - 2

Hylte Halmstad

Engelholm