Div 2 Östra Herrar 2021/22


  • 2021-10-17 - 10:00

    Södertelge D

    Solna B

    3 - 0

    25/15  26/24  25/11

  • 2021-10-17 - 12:00

    Södertelge D

    Teknikum

    3 - 0

    25/17  25/11  25/18

  • 2021-10-17 - 13:00

    Team Gotland

    Suld

    3 - 2

    25/19  25/20  16/25  20/25  21/19

  • 2021-10-17 - 14:00

    Teknikum

    Solna B

    0 - 3

    22/25  12/25  21/25

  • 2021-10-23 - 12:30

    Södertelge D

    Team Gotland

    3 - 1

    19/25  25/14  25/23  25/21

  • 12:30 
    Slut

    Teknikum

    Team Gotland

    0 - 3

    16/25  14/25  19/25

    
2021-10-17 - 10:00

Södertelge D

Solna B

3 - 0

25/15  26/24  25/11

2021-10-17 - 12:00

Södertelge D

Teknikum

3 - 0

25/17  25/11  25/18

2021-10-17 - 13:00

Team Gotland

Suld

3 - 2

25/19  25/20  16/25  20/25  21/19

2021-10-17 - 14:00

Teknikum

Solna B

0 - 3

22/25  12/25  21/25

2021-10-23 - 12:30

Södertelge D

Team Gotland

3 - 1

19/25  25/14  25/23  25/21

12:30 
Slut

Teknikum

Team Gotland

0 - 3

16/25  14/25  19/25

Tabell

Div

Tabell

Div

Div 2 Östra Herrar Div 2 Östra Herrar Standing
LagPoängMatcherSetPoängResultatSetkvotPoängkvotBestraffning
  SpeladeVunnaFörloradeVunnaFörloradeVunnaFörlorade3-03-13-22-31-30-3   

Södertelge D

12

5

4

1

12

4

375

297

3

1

0

0

0

1

3,00

1,263

-

Västerås

8

3

3

0

9

2

258

209

2

0

1

0

0

0

4,50

1,234

-

Team Gotland

8

5

3

2

11

8

424

400

2

0

1

0

2

0

1,38

1,060

-

Södermalm C

6

2

2

0

6

0

151

110

2

0

0

0

0

0

-

1,373

-

Södertelge C

6

2

2

0

6

1

165

147

1

1

0

0

0

0

6,00

1,122

-

Suld

4

4

1

3

7

11

377

394

0

0

1

2

0

1

0,64

0,957

-

Solna B

3

4

1

3

3

9

249

283

1

0

0

0

0

3

0,33

0,880

-

Teknikum

1

5

0

5

2

15

300

403

0

0

0

1

0

4

0,13

0,744

-

Sollentuna C

0

2

0

2

0

6

94

150

0

0

0

0

0

2

0,00

0,627

-




Div 2 Östra Herrar Div 2 Östra Herrar Standing Results Breakdown

Resultat

Div 2 Östra Herrar

Gästande lag

SollentunaC

SolnaB

Suld

SödermalmC

SödertelgeC

SödertelgeD

TeamGotland

Teknikum

Västerås

Hemmalag

Sollentuna C (SollentunaC)

0 - 3

Solna B (SolnaB)

Suld (Suld)

2 - 3

Södermalm C (SödermalmC)

3 - 0

Södertelge C (SödertelgeC)

3 - 0

Södertelge D (SödertelgeD)

3 - 0

3 - 1

3 - 0

Team Gotland (TeamGotland)

3 - 0

3 - 2

1 - 3

Teknikum (Teknikum)

0 - 3

2 - 3

0 - 3

0 - 3

Västerås (Västerås)

3 - 0

3 - 0