Grand Prix Herrar 2019/20


Grand Prix Herrar 2019/20 Grand Prix Herrar 2019/20 Standing

bästa poängplockare(poäng / set)

#9

JohanGruvaeus 5,71(40/7)

#5

StaffanBlomgren 5(30/6)

#17

TomasVilimas 4,25(34/8)

#1

DanielGruvaeus 3,86(27/7)

#16

VladanCeremidzic 3,33(20/6)

bästa servare(serveess / set)

#3

JoelAndersson 0,5(4/8)

#17

TomasVilimas 0,5(4/8)

#8

MarcusNilsson 0,4(2/5)

#8

AlfredBrink 0,38(3/8)

#11

LucasGustavsson 0,33(1/3)

bästa blockare(vinnande block / set)

#16

VladanCeremidzic 1(6/6)

#11

HampusBrink 0,88(7/8)

#5

StaffanBlomgren 0,83(5/6)

#8

MarcusNilsson 0,8(4/5)

#9

PetarTuranjanin 0,78(7/9)

bästa poängplockare(poäng)

#17

TomasVilimas 34

bästa servare(serveess)

bästa blockare(vinnande block)

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#8

AlfredDalevik 64 %(42/66)

#6

AntonTegenrot 60 %(43/72)

#6

EdvinSvärd 58 %(31/53)

#4

IgorDe Sousa 58 %(23/40)

#1

DanielGruvaeus 57 %(12/21)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#8

MarcusNilsson 50 %(10/20)

#16

VladanCeremidzic 50 %(14/28)

#9

PetarTuranjanin 45 %(13/29)

#5

StaffanBlomgren 43 %(25/58)

#9

JohanGruvaeus 42 %(36/85)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Nilsson M.
(Hylte Halmstad)
CENTER 2  
Brink H.
(Örkelljunga)
VÄNSTERSPIKER 1  
Blomgren S.
(Sollentuna)

VÄNSTERSPIKER 2  
De S.I.
(Hylte Halmstad)
CENTER 1  
Ceremidzic V.
(Sollentuna)
PASSARE 1  
Nielsen V.
(Sollentuna)
LIBERO 1  
Svärd E.
(Falkenberg)
  • LIBERO 2  
    Tegenrot A.
    (Hylte Halmstad)
  • PASSARE 2  
    Brink A.
    (Örkelljunga)
  • CENTER 3  
    Nilsson T.
    (Falkenberg)
  • CENTER 4  
    Turanjanin P.
    (Hylte Halmstad)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Blomgren P.
    (Sollentuna)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Molin J.
    (Sollentuna)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Tegenrot J.
    (Hylte Halmstad)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Nilsson M.
(Hylte Halmstad)
CENTER 2  
Brink H.
(Örkelljunga)
VÄNSTERSPIKER 1  
Blomgren S.
(Sollentuna)

VÄNSTERSPIKER 2  
De S.I.
(Hylte Halmstad)
CENTER 1  
Ceremidzic V.
(Sollentuna)
PASSARE 1  
Nielsen V.
(Sollentuna)
LIBERO 1  
Svärd E.
(Falkenberg)
  • LIBERO 2  
    Tegenrot A.
    (Hylte Halmstad)
  • PASSARE 2  
    Brink A.
    (Örkelljunga)
  • CENTER 3  
    Nilsson T.
    (Falkenberg)
  • CENTER 4  
    Turanjanin P.
    (Hylte Halmstad)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Blomgren P.
    (Sollentuna)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Molin J.
    (Sollentuna)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Tegenrot J.
    (Hylte Halmstad)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Nilsson M.
(Hylte Halmstad)
CENTER 2  
Brink H.
(Örkelljunga)
VÄNSTERSPIKER 1  
Blomgren S.
(Sollentuna)

VÄNSTERSPIKER 2  
De S.I.
(Hylte Halmstad)
CENTER 1  
Ceremidzic V.
(Sollentuna)
PASSARE 1  
Nielsen V.
(Sollentuna)
LIBERO 1  
Svärd E.
(Falkenberg)
LIBERO 2  
Tegenrot A.
(Hylte Halmstad)
PASSARE 2  
Brink A.
(Örkelljunga)
CENTER 3  
Nilsson T.
(Falkenberg)
VÄNSTERSPIKER 3  
Molin J.
(Sollentuna)
CENTER 4  
Turanjanin P.
(Hylte Halmstad)
VÄNSTERSPIKER 4  
Tegenrot J.
(Hylte Halmstad)
HÖGERSPIKER 2  
Blomgren P.
(Sollentuna)