Div 3 Mellersta Herrar 2019/20


  • 2019-10-19 - 13:00

    Södermalm

    Team Valla

    1 - 3

    27/25  13/25  15/25  13/25

  • 2019-10-19 - 15:00

    Södermalm

    Uppsala C

    1 - 3

    22/25  25/19  10/25  19/25

  • 2019-10-19 - 17:00

    Uppsala C

    Team Valla

    0 - 3

    21/25  22/25  24/26

  • 2019-10-20 - 11:00

    Örsundsbro

    Södertelge E

    0 - 3

    12/25  15/25  8/25

  • 2019-10-20 - 13:00

    Västra Ämtervik

    Södertelge E

    0 - 3

    19/25  17/25  22/25

  • 2019-10-20 - 15:00

    Västra Ämtervik

    Örsundsbro

    
2019-10-19 - 13:00

Södermalm

Team Valla

1 - 3

27/25  13/25  15/25  13/25

2019-10-19 - 15:00

Södermalm

Uppsala C

1 - 3

22/25  25/19  10/25  19/25

2019-10-19 - 17:00

Uppsala C

Team Valla

0 - 3

21/25  22/25  24/26

2019-10-20 - 11:00

Örsundsbro

Södertelge E

0 - 3

12/25  15/25  8/25

2019-10-20 - 13:00

Västra Ämtervik

Södertelge E

0 - 3

19/25  17/25  22/25

2019-10-20 - 15:00

Västra Ämtervik

Örsundsbro

Tabell

Div 3 MH

  

Poäng

Team Valla

11

Södertelge E

10

Karlstad

6

Västra Ämtervik

3

Uppsala C

3

Södermalm

0

Örsundsbro

0

Tabell

Div 3 MH

Div 3 Mellersta Herrar Div 3 Mellersta Herrar Standing
LagPoängMatcherSetPoängResultatSetkvotPoängkvotBestraffning
  SpeladeVunnaFörloradeVunnaFörloradeVunnaFörlorade3-03-13-22-31-30-3   

Team Valla

11

4

4

0

12

4

371

320

1

2

1

0

0

0

3,00

1,159

-

Södertelge E

10

4

3

1

11

3

332

243

3

0

0

1

0

0

3,67

1,366

-

Karlstad

6

2

2

0

6

0

150

77

2

0

0

0

0

0

-

1,948

-

Västra Ämtervik

3

3

1

2

3

6

178

203

1

0

0

0

0

2

0,50

0,877

-

Uppsala C

3

4

1

3

4

10

298

331

0

1

0

0

1

2

0,40

0,900

-

Södermalm

0

4

0

4

2

12

229

344

0

0

0

0

2

2

0,17

0,666

-

Örsundsbro

0

1

0

1

0

3

35

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,467

-




Div 3 Mellersta Herrar Div 3 Mellersta Herrar Standing Results Breakdown

Resultat

Div 3 Mellersta Herrar

Gästande lag

Karlstad

Södermalm

SödertelgeE

TeamValla

UppsalaC

VästraÄmtervik

Örsundsbro

Hemmalag

Karlstad (Karlstad)

3 - 0

3 - 0

Södermalm (Södermalm)

1 - 3

1 - 3

Södertelge E (SödertelgeE)

2 - 3

3 - 0

Team Valla (TeamValla)

3 - 1

Uppsala C (UppsalaC)

0 - 3

Västra Ämtervik (VästraÄmtervik)

3 - 0

0 - 3

Örsundsbro (Örsundsbro)

0 - 3