Grand Prix Damer 2019/20


Grand Prix Damer 2019/20 Grand Prix Damer 2019/20 Standing

bästa poängplockare(poäng / set)

#5

MckennaWoodford 6,83(41/6)

#11

IvoneeMontano 4,83(29/6)

#2

JonaVigfúsdóttir 4,25(34/8)

#13

IidaMurto 3,67(22/6)

#12

WhitneyTurner 3,62(29/8)

bästa servare(serveess / set)

#13

IidaMurto 1(6/6)

#12

LindaAndersson 0,67(4/6)

#2

SofiaAndersson 0,5(2/4)

#11

JuliaNilsson 0,5(3/6)

#4

FannyAndersson 0,5(4/8)

bästa blockare(vinnande block / set)

#12

LindaAndersson 1,5(9/6)

#13

KirstenVan Leusen 0,67(4/6)

#5

MckennaWoodford 0,67(4/6)

#4

VilmaAndersson 0,67(4/6)

#10

ElsaArrestad 0,67(4/6)

bästa poängplockare(poäng)

#11

IvoneeMontano 29

#12

WhitneyTurner 29

#18

MadeleneGreen 25

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#15

DianaLundvall 63 %(17/27)

#18

MadeleneGreen 61 %(28/46)

#6

SofieSjöberg 56 %(10/18)

#7

KlaraAndersson 51 %(24/47)

#5

MckennaWoodford 50 %(12/24)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#11

IvoneeMontano 51 %(27/53)

#12

WhitneyTurner 47 %(24/51)

#19

ChristinaAdamopoulou 44 %(19/43)

#5

MckennaWoodford 42 %(35/84)

#2

JonaVigfúsdóttir 40 %(31/78)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Lindstam S.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Nilsson J.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Murto I.
(Örebro )

VÄNSTERSPIKER 2  
Green M.
(Sollentuna)
CENTER 1  
Andersson L.
(Örebro )
PASSARE 1  
Österman K.
(Sollentuna)
LIBERO 1  
Andersson K.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Sjöberg S.
    (Örebro )
  • PASSARE 2  
    Tegenfalk J.
    (Örebro )
  • CENTER 3  
    Arrestad E.
    (Örebro )
  • CENTER 4  
    Van L.K.
    (Engelholm)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Montano I.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Woodford M.
    (Engelholm)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Andersson N.
    (Engelholm)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Lindstam S.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Nilsson J.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Murto I.
(Örebro )

VÄNSTERSPIKER 2  
Green M.
(Sollentuna)
CENTER 1  
Andersson L.
(Örebro )
PASSARE 1  
Österman K.
(Sollentuna)
LIBERO 1  
Andersson K.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Sjöberg S.
    (Örebro )
  • PASSARE 2  
    Tegenfalk J.
    (Örebro )
  • CENTER 3  
    Arrestad E.
    (Örebro )
  • CENTER 4  
    Van L.K.
    (Engelholm)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Montano I.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Woodford M.
    (Engelholm)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Andersson N.
    (Engelholm)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Lindstam S.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Nilsson J.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Murto I.
(Örebro )

VÄNSTERSPIKER 2  
Green M.
(Sollentuna)
CENTER 1  
Andersson L.
(Örebro )
PASSARE 1  
Österman K.
(Sollentuna)
LIBERO 1  
Andersson K.
(Engelholm)
LIBERO 2  
Sjöberg S.
(Örebro )
PASSARE 2  
Tegenfalk J.
(Örebro )
CENTER 3  
Arrestad E.
(Örebro )
VÄNSTERSPIKER 3  
Woodford M.
(Engelholm)
CENTER 4  
Van L.K.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 4  
Andersson N.
(Engelholm)
HÖGERSPIKER 2  
Montano I.
(Örebro )