Junior-SM Herrar 2018/19


  • 2019-05-18 - 10:45

    Lidingö J

    Uppsala

    1 - 2

    25/21  19/25  9/15

  • 2019-05-18 - 10:45

    Ymer/Floby

    Ystad

    2 - 0

    25/16  25/21  0/0

  • 2019-05-18 - 10:45

    Lund

    Suld

    2 - 0

    25/9  25/20  0/0

  • 2019-05-18 - 10:45

    Södertelge J

    Falkenberg

    1 - 2

    22/25  25/21  14/16

  • 2019-05-18 - 13:15

    Suld

    Norsjö

    0 - 2

    12/25  12/25  0/0

  • 2019-05-18 - 13:15

    Ystad

    Sollentuna

    0 - 2

    21/25  15/25  0/0

  • 2019-05-18 - 13:15

    Uppsala

    Engelholm

    0 - 2

    10/25  12/25  0/0

  • 2019-05-18 - 13:15

    Falkenberg

    Habo

    0 - 2

    21/25  11/25  0/0

  • 2019-05-18 - 15:45

    Engelholm

    Lidingö J

    2 - 0

    25/16  25/19  0/0

  • 2019-05-18 - 15:45

    Sollentuna

    Ymer/Floby

    2 - 0

    25/17  25/19  0/0

  • 2019-05-18 - 15:45

    Norsjö

    Lund

    2 - 0

    25/14  25/16  0/0

  • 2019-05-18 - 15:45

    Habo

    Södertelge J

    2 - 0

    25/21  25/16  0/0

  • 2019-05-18 - 18:15

    Ymer/Floby

    Suld

    2 - 0

    25/16  25/15  0/0

  • 2019-05-18 - 18:15

    Lund

    Ystad

    2 - 1

    21/25  25/17  15/9

  • 2019-05-18 - 18:15

    Falkenberg

    Lidingö

    2 - 1

    23/25  25/19  15/8

  • 2019-05-18 - 18:15

    Uppsala

    Södertelge

    0 - 2

    22/25  22/25  0/0

  • 2019-05-18 - 20:45

    Engelholm

    Ymer/Floby

    2 - 0

    25/12  25/15  0/0

  • 2019-05-18 - 20:45

    Habo

    Lund

    2 - 1

    25/19  20/25  15/10

  • 2019-05-18 - 20:45

    Norsjö

    Falkenberg

    2 - 1

    22/25  25/17  15/8

  • 2019-05-18 - 20:45

    Sollentuna

    Södertelge

    2 - 0

    25/22  25/20  0/0

  • 09:30 
    Slut

    Suld

    Ystad

    1 - 2

    25/18  26/28  15/17

  • 09:30 
    Slut

    Lidingö

    Uppsala

    0 - 2

    0/25  0/25  0/0

  • 10:45 
    Slut

    Ymer/Floby

    Lund

    0 - 2

    24/26  19/25  0/0

  • 10:45 
    Slut

    Falkenberg

    Södertelge

    0 - 2

    22/25  18/25  0/0

  • 11:30 
    Slut

    Engelholm

    Habo

    1 - 2

    9/25  25/17  13/15

  • 11:30 
    Slut

    Sollentuna

    Norsjö

    2 - 0

    25/23  25/22  0/0

  • 12:00 
    Slut

    Lidingö

    Suld

    0 - 2

    0/25  0/25  0/0

  • 12:45 
    Slut

    Södertelge

    Lund

    0 - 2

    21/25  18/25  0/0

  • 13:15 
    Slut

    Uppsala

    Ystad

    0 - 2

    18/25  23/25  0/0

  • 14:00 
    Slut

    Engelholm

    Norsjö

    2 - 0

    25/19  25/23  0/0

  • 14:30 
    Slut

    Falkenberg

    Ymer/Floby

    0 - 2

    17/25  16/25  0/0

  • 15:30 
    Slut

    Sollentuna

    Habo

    0 - 3

    14/25  17/25  17/25

    
2019-05-18 - 10:45

Lidingö J

Uppsala

1 - 2

25/21  19/25  9/15

2019-05-18 - 10:45

Ymer/Floby

Ystad

2 - 0

25/16  25/21  0/0

2019-05-18 - 10:45

Lund

Suld

2 - 0

25/9  25/20  0/0

2019-05-18 - 10:45

Södertelge J

Falkenberg

1 - 2

22/25  25/21  14/16

2019-05-18 - 13:15

Suld

Norsjö

0 - 2

12/25  12/25  0/0

2019-05-18 - 13:15

Ystad

Sollentuna

0 - 2

21/25  15/25  0/0

2019-05-18 - 13:15

Uppsala

Engelholm

0 - 2

10/25  12/25  0/0

2019-05-18 - 13:15

Falkenberg

Habo

0 - 2

21/25  11/25  0/0

2019-05-18 - 15:45

Engelholm

Lidingö J

2 - 0

25/16  25/19  0/0

2019-05-18 - 15:45

Sollentuna

Ymer/Floby

2 - 0

25/17  25/19  0/0

2019-05-18 - 15:45

Norsjö

Lund

2 - 0

25/14  25/16  0/0

2019-05-18 - 15:45

Habo

Södertelge J

2 - 0

25/21  25/16  0/0

2019-05-18 - 18:15

Ymer/Floby

Suld

2 - 0

25/16  25/15  0/0

2019-05-18 - 18:15

Lund

Ystad

2 - 1

21/25  25/17  15/9

2019-05-18 - 18:15

Falkenberg

Lidingö

2 - 1

23/25  25/19  15/8

2019-05-18 - 18:15

Uppsala

Södertelge

0 - 2

22/25  22/25  0/0

2019-05-18 - 20:45

Engelholm

Ymer/Floby

2 - 0

25/12  25/15  0/0

2019-05-18 - 20:45

Habo

Lund

2 - 1

25/19  20/25  15/10

2019-05-18 - 20:45

Norsjö

Falkenberg

2 - 1

22/25  25/17  15/8

2019-05-18 - 20:45

Sollentuna

Södertelge

2 - 0

25/22  25/20  0/0

09:30 
Slut

Suld

Ystad

1 - 2

25/18  26/28  15/17

09:30 
Slut

Lidingö

Uppsala

0 - 2

0/25  0/25  0/0

10:45 
Slut

Ymer/Floby

Lund

0 - 2

24/26  19/25  0/0

10:45 
Slut

Falkenberg

Södertelge

0 - 2

22/25  18/25  0/0

11:30 
Slut

Engelholm

Habo

1 - 2

9/25  25/17  13/15

11:30 
Slut

Sollentuna

Norsjö

2 - 0

25/23  25/22  0/0

12:00 
Slut

Lidingö

Suld

0 - 2

0/25  0/25  0/0

12:45 
Slut

Södertelge

Lund

0 - 2

21/25  18/25  0/0

13:15 
Slut

Uppsala

Ystad

0 - 2

18/25  23/25  0/0

14:00 
Slut

Engelholm

Norsjö

2 - 0

25/19  25/23  0/0

14:30 
Slut

Falkenberg

Ymer/Floby

0 - 2

17/25  16/25  0/0

15:30 
Slut

Sollentuna

Habo

0 - 3

14/25  17/25  17/25

bästa poängplockare(poäng / set)

#38

AlgotDanielsson 5,44(49/9)

#6

HuslenGantulga 4,5(9/2)

#7

AlfredMjörnheim 4,5(18/4)

#9

LinusSvensson 4(8/2)

bästa servare(serveess / set)

#14

MaxBorna 1,8(9/5)

#7

ZiaTaheri Mohammad Zia 1,17(7/6)

#12

HugoMorency 1,11(10/9)

#14

MalteLindh 1(1/1)

bästa blockare(vinnande block / set)

#11

DavidGudeta 0,86(6/7)

#8

AlfredBrink 0,86(6/7)

#38

AlgotDanielsson 0,78(7/9)

#3

EmilLarsson 0,67(2/3)

bästa poängplockare(poäng)

#12

HugoMorency 27

#4

EmilBorna 22

bästa servare(serveess)

#14

MaxBorna 9

#15

FilipBratic 8

bästa blockare(vinnande block)

#11

DavidGudeta 6

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#4

KasperBenjaminsson 83 %(5/6)

#9

LinusSvensson 73 %(8/11)

#6

HuslenGantulga 64 %(7/11)

#4

MohammadHeydari Mohammad 62 %(21/34)

#4

EmilBorna 57 %(12/21)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#38

AlgotDanielsson 58 %(40/69)

#7

AlfredMjörnheim 57 %(16/28)

#11

ZayedMahra 57 %(12/21)

#4

MohammadHeydari Mohammad 56 %(14/25)

#18

EinarAndersson 54 %(15/28)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Jämtsved M.J.
(Sollentuna)
CENTER 2  
Tegenrot T.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Danielsson A.
(Habo)

VÄNSTERSPIKER 2  
Löwendahl E.
(Engelholm)
CENTER 1  
Engström T.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
Petrovic A.
(Södertelge J)
LIBERO 1  
Oyunbayar M.
(Suld )
  • LIBERO 2  
    Ohlsson M.
    (Sollentuna)
  • PASSARE 2  
    Borna M.
    (Lunds VK)
  • CENTER 3  
    Al-Jumaili M.
    (Södertelge)
  • CENTER 4  
    Johansson T.
    (Lund)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Eiderhed O.
    (Habo)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Morency H.
    (Habo)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Grahn T.
    (Habo)

Tabell

JSM H 2018/19

  

Poäng

Engelholm

13

Sollentuna

12

Lund

12

Habo

10

Ymer/Floby

9

Norsjö

8

Södertelge

7

Ystad

6

Uppsala

5

Falkenberg

5

Suld

4

Lidingö

2

Tabell

JSM H 2018/19

Junior-SM Herrar 2018/19 Junior-SM Herrar 2018/19 Standing
LagPoängMatcherSetPoängResultatSetkvotPoängkvotBestraffning
  SpeladeVunnaFörloradeVunnaFörloradeVunnaFörlorade2-02-11-20-2   

Engelholm

13

5

4

1

9