SM-slutspel Damer 2018/19


SM.Slutspel Damer 2018/19 SM Slutspel Damer 2018/19 Standing

250 SPELADE MATCHER

250

#9 Tegenfalk
Josephine

100 SPELADE MATCHER

99

#1 Axelsson Svärd
Julia

150 VUNNA MATCHER

150

#7 Morén
Freja

300 VUNNA SET

296

#19 Carlstedt
Mikaela

300 VUNNA SET

295

#8 Rix
Stina

bästa poängplockare(poäng / set)

#2

CarlyDe Hoog 5,44(196/36)

#7

TaraDaerden 5,32(117/22)

#9

SophieCarpentier 5,03(191/38)

#15

Mary-KateMarshall 5(190/38)

#11

HannahTroutman 4,59(156/34)

bästa servare(serveess / set)

#14

JuliaKenel 1(1/1)

#18

MadeleneGreen 0,9(18/20)

#2

OlgaThulin 0,8(12/15)

#13

IidaMurto 0,78(7/9)

#8

MatildaEkholm 0,7(21/30)

bästa blockare(vinnande block / set)

#9

Dalila-LillyTopic 1,11(52/47)

#8

AshlynMacGregor 0,82(18/22)

#5

ViktoriaNordström 0,71(17/24)

#10

ElsaArrestad 0,7(23/33)

#5

Taylor AnnBrisebois 0,68(26/38)

bästa poängplockare(poäng)

#11

HannahTroutman 156

bästa servare(serveess)

#12

CamilSilva 20

#15

JuliaTopor 19

#18

MadeleneGreen 18

bästa blockare(vinnande block)

#10

ElsaArrestad 23

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#7

TaraDaerden 77 %(58/75)

#18

TerezaKerpčarová 66 %(52/79)

#10

BrookeSeaman 65 %(47/72)

#18

VerenaRizzoll 63 %(42/67)

#18

AmandaToll 61 %(91/149)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#8

AshlynMacGregor 45 %(64/142)

#10

AnitaNolsjö 41 %(49/119)

#7

FrejaMorén 40 %(43/108)

#9

SophieCarpentier 38 %(161/429)

#7

TaraDaerden 37 %(106/284)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Vigfúsdóttir J.
(Hylte/Halmstad)
CENTER 2  
Brisebois T.A.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Carpentier S.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Marshall M.
(Engelholm)
CENTER 1  
MacGregor A.
(Gislaved)
PASSARE 1  
Andersson V.
(Engelholm)
LIBERO 1  
Rizzoll V.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Andersson K.
    (Engelholm)
  • PASSARE 2  
    Roventini A.
    (Sollentuna)
  • CENTER 3  
    Arrestad E.
    (Lindesberg )
  • CENTER 4  
    Topic D.
    (Hylte/Halmstad)
  • HÖGERSPIKER 2  
    De H.C.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Thulin O.
    (Svedala )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Green M.
    (Sollentuna)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Vigfúsdóttir J.
(Hylte/Halmstad)
CENTER 2  
Brisebois T.A.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Carpentier S.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Marshall M.
(Engelholm)
CENTER 1  
MacGregor A.
(Gislaved)
PASSARE 1  
Andersson V.
(Engelholm)
LIBERO 1  
Rizzoll V.
(Engelholm)
  • LIBERO 2  
    Andersson K.
    (Engelholm)
  • PASSARE 2  
    Roventini A.
    (Sollentuna)
  • CENTER 3  
    Arrestad E.
    (Lindesberg )
  • CENTER 4  
    Topic D.
    (Hylte/Halmstad)
  • HÖGERSPIKER 2  
    De H.C.
    (Örebro )
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Thulin O.
    (Svedala )
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Green M.
    (Sollentuna)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Vigfúsdóttir J.
(Hylte/Halmstad)
CENTER 2  
Brisebois T.A.
(Engelholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Carpentier S.
(Engelholm)

VÄNSTERSPIKER 2  
Marshall M.
(Engelholm)
CENTER 1  
MacGregor A.
(Gislaved)
PASSARE 1  
Andersson V.
(Engelholm)
LIBERO 1  
Rizzoll V.
(Engelholm)
LIBERO 2  
Andersson K.
(Engelholm)
PASSARE 2  
Roventini A.
(Sollentuna)
CENTER 3  
Arrestad E.
(Lindesberg )
VÄNSTERSPIKER 3  
Thulin O.
(Svedala )
CENTER 4  
Topic D.
(Hylte/Halmstad)
VÄNSTERSPIKER 4  
Green M.
(Sollentuna)
HÖGERSPIKER 2  
De H.C.
(Örebro )