U23-SM 2019 Herrar


Slutspel plac 1-6 Slutspel plac 1-6 Standing

Kvartsfinaler

Semifinaler

Final

 

Sollentuna

0

  

Falkenberg

0

 

Lund

0

  
 

Falkenberg

0

   

Lund

0

 
   
  

Habo

0

  

Södertelge

0

 

Lidingö

0

  
 

Habo

0

   

Habo

0

 
   

Kvartsfinaler

Semifinaler

Final

 

Sollentuna

0

  

Falkenberg

0

 

Lund

0

  
 

Falkenberg

0

   

Lund

0

 
   
  

Habo

0

  

Södertelge

0

 

Lidingö

0

  
 

Habo

0

   

Habo

0

 
   

bästa poängplockare(poäng / set)

#5

AugustBorna 7(35/5)

#1

DanielGruvaeus 5(20/4)

#6

AlfredMjörnheim 3,8(19/5)

#16

AlgotDanielsson 3,75(15/4)

#10

GustavThor 3,75(15/4)

bästa servare(serveess / set)

#5

AugustBorna 0,8(4/5)

#17

AntonRibom 0,75(3/4)

#13

MaxPetersson 0,75(3/4)

#6

AlfredMjörnheim 0,6(3/5)

#18

OskarVon Sydow 0,5(2/4)

bästa blockare(vinnande block / set)

#0

ZayedMahra 1(2/2)

#17

AntonRibom 1(4/4)

#17

EinarAndersson 1(4/4)

#9

HamkarRahmatullah 0,4(2/5)

#14

EmilBorna 0,4(2/5)

bästa poängplockare(poäng)

bästa blockare(vinnande block)

#0

ZayedMahra 2

#14

EmilBorna 2

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#16

AlgotDanielsson 69 %(11/16)

#6

EdvinSvärd 58 %(11/19)

#10

GustavThor 54 %(13/24)

#9

TigerTegenrot 50 %(6/12)

#7

WilliamWymark 50 %(15/30)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#1

DanielGruvaeus 61 %(19/31)

#5

AugustBorna 56 %(30/54)

#17

EinarAndersson 54 %(7/13)

#11

LucasGustavsson 54 %(7/13)

#6

AlfredMjörnheim 54 %(15/28)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Rahmatullah H.
(Södertelge)
CENTER 2  
Andersson E.
(Habo)
VÄNSTERSPIKER 1  
Danielsson A.
(Habo)

VÄNSTERSPIKER 2  
Petersson M.
(Habo)
CENTER 1  
Ribom A.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
Von S.O.
()
LIBERO 1  
Berlin P.
(Lund)
  • LIBERO 2  
    Svärd E.
    (Falkenberg)
  • PASSARE 2  
    Mohseni M.M.
    ()
  • CENTER 3  
    Mahra Z.
    (Falkenberg)
  • CENTER 4  
    Tegenrot T.
    (Habo)
  • HÖGERSPIKER 2  
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Borna A.
    (Lund)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Borna E.
    (Lund)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Rahmatullah H.
(Södertelge)
CENTER 2  
Andersson E.
(Habo)
VÄNSTERSPIKER 1  
Danielsson A.
(Habo)

VÄNSTERSPIKER 2  
Petersson M.
(Habo)
CENTER 1  
Ribom A.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
Von S.O.
()
LIBERO 1  
Berlin P.
(Lund)
  • LIBERO 2  
    Svärd E.
    (Falkenberg)
  • PASSARE 2  
    Mohseni M.M.
    ()
  • CENTER 3  
    Mahra Z.
    (Falkenberg)
  • CENTER 4  
    Tegenrot T.
    (Habo)
  • HÖGERSPIKER 2  
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Borna A.
    (Lund)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Borna E.
    (Lund)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Rahmatullah H.
(Södertelge)
CENTER 2  
Andersson E.
(Habo)
VÄNSTERSPIKER 1  
Danielsson A.
(Habo)

VÄNSTERSPIKER 2  
Petersson M.
(Habo)
CENTER 1  
Ribom A.
(Falkenberg)
PASSARE 1  
Von S.O.
()
LIBERO 1  
Berlin P.
(Lund)
LIBERO 2  
Svärd E.
(Falkenberg)
PASSARE 2  
Mohseni M.M.
()
CENTER 3  
Mahra Z.
(Falkenberg)
VÄNSTERSPIKER 3  
Borna A.
(Lund)
CENTER 4  
Tegenrot T.
(Habo)
VÄNSTERSPIKER 4  
Borna E.
(Lund)
HÖGERSPIKER 2