Ligacupen 2012


Slutspel Slutspel Standing

Katrineholm

Kvartsfinaler

Semifinaler

Final

 

Gislaved

3

  
 

Gislaved

1

 

Örebro

1

  
  

Lindesberg

0

   
 

Lindesberg

3

 
   
   

Katrineholm

3

  
 

Katrineholm

3

 

Svedala

0

  
  

Katrineholm

3

   
 

Hylte/Halmstad

1

 
   

Kvartsfinaler

Semifinaler

Final

 

Gislaved

3

  
 

Gislaved

1

 

Örebro

1

  
  

Lindesberg

0

   
 

Lindesberg

3

 
   
   

Katrineholm

3

  
 

Katrineholm

3

 

Svedala

0

  
  

Katrineholm

3

   
 

Hylte/Halmstad

1

 
   

bästa poängplockare(poäng / set)

#3

HillaryHurley 5(45/9)

#9

NicoleKoolhaas 4,38(57/13)

#15

DanieleKovacs de Lima 4(40/10)

#9

SaraMalmlöv 3,91(43/11)

#12

WhitneyTurner 3,91(43/11)

bästa servare(serveess / set)

#1

NadyaGreseva 0,82(9/11)

#9

SaraMalmlöv 0,73(8/11)

#3

WhitneyJohnson 0,71(10/14)

#6

AnnaWesterlund 0,62(5/8)

#9

NicoleKoolhaas 0,62(8/13)

bästa blockare(vinnande block / set)

#9

NicoleKoolhaas 0,69(9/13)

#13

AnnaDyakiewicz 0,62(8/13)

#8

KerriBeck 0,6(6/10)

#7

MadeleineEriksson 0,6(6/10)

#5

TinaJohansson 0,55(6/11)

bästa poängplockare(poäng)

#5

AmandaHill 45

bästa servare(serveess)

bästa blockare(vinnande block)

#8

KerriBeck 6

mottagning - positiva %(perfekt servemottag + positivt servemottag) / alla mottag

#15

KristenDealy 84 %(31/37)

#3

JohannaEdberg 81 %(30/37)

#5

ErikaPersson 81 %(38/47)

#5

AmandaHill 71 %(51/72)

#3

HillaryHurley 71 %(46/65)

anfall - perfekta %anfallspoäng / alla anfall

#15

DanieleKovacs de Lima 67 %(32/48)

#10

LieslAparicho 58 %(23/40)

#5

TinaJohansson 57 %(26/46)

#9

NicoleKoolhaas 51 %(40/79)

#9

SaraMalmlöv 47 %(33/70)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Greseva N.
(Lindesberg)
CENTER 2  
Rejzovic A.
(Katrineholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Giordano M.
(Lindesberg)

VÄNSTERSPIKER 2  
Malmlöv S.
(Lindesberg)
CENTER 1  
Koolhaas N.
(Katrineholm)
PASSARE 1  
Persson K.
(Hylte/Halmstad)
LIBERO 1  
Persson E.
(Hylte/Halmstad)
  • LIBERO 2  
    Forsberg J.
    (Katrineholm)
  • PASSARE 2  
    Zakarauskaite-Landin A.
    (Katrineholm)
  • CENTER 3  
    Eriksson M.
    (Örebro)
  • CENTER 4  
    Johansson T.
    (Lindesberg)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Westerlund A.
    (Svedala)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Johnson W.
    (Gislaved)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Turner W.
    (Örebro)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Greseva N.
(Lindesberg)
CENTER 2  
Rejzovic A.
(Katrineholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Giordano M.
(Lindesberg)

VÄNSTERSPIKER 2  
Malmlöv S.
(Lindesberg)
CENTER 1  
Koolhaas N.
(Katrineholm)
PASSARE 1  
Persson K.
(Hylte/Halmstad)
LIBERO 1  
Persson E.
(Hylte/Halmstad)
  • LIBERO 2  
    Forsberg J.
    (Katrineholm)
  • PASSARE 2  
    Zakarauskaite-Landin A.
    (Katrineholm)
  • CENTER 3  
    Eriksson M.
    (Örebro)
  • CENTER 4  
    Johansson T.
    (Lindesberg)
  • HÖGERSPIKER 2  
    Westerlund A.
    (Svedala)
  • VÄNSTERSPIKER 3  
    Johnson W.
    (Gislaved)
  • VÄNSTERSPIKER 4  
    Turner W.
    (Örebro)

BÄSTA LAGET

HÖGERSPIKER 1  
Greseva N.
(Lindesberg)
CENTER 2  
Rejzovic A.
(Katrineholm)
VÄNSTERSPIKER 1  
Giordano M.
(Lindesberg)

VÄNSTERSPIKER 2  
Malmlöv S.
(Lindesberg)
CENTER 1  
Koolhaas N.
(Katrineholm)
PASSARE 1  
Persson K.
(Hylte/Halmstad)
LIBERO 1  
Persson E.
(Hylte/Halmstad)
LIBERO 2  
Forsberg J.
(Katrineholm)
PASSARE 2  
Zakarauskaite-Landin A.
(Katrineholm)
CENTER 3  
Eriksson M.
(Örebro)
VÄNSTERSPIKER 3  
Johnson W.
(Gislaved)
CENTER 4  
Johansson T.
(Lindesberg)
VÄNSTERSPIKER 4  
Turner W.
(Örebro)
HÖGERSPIKER 2  
Westerlund A.
(Svedala)